Wpis z mikrobloga

Trzeba się wziąć za siebie i zmienić branżę na bardziej przyszłościową. Myślę o programowaniu i mam kilka pytań.

1. Jeśli nigdy nie programowałem (ale w technikum dawałem radę jeśli chodzi o Pascala i C++, lecz teraz prawie nic z tego nie pamiętam) ile zajmie mi nauka jakiegoś języka jeśli poswięcę na to kilka godzin dziennie? Mam na myśli opanowanie go w stopniu, który da mi stałą, dobrą pracę.

2. W jaki jezyk warto iść? Java wygląda atrakcyjnie i z tego co widziałem praca jest wszędzie. Mieszkam w Anglii więc, a tutaj też jest zapotrzebowanie. Czy jednak jest coś bardziej przyszłościowego, a może myślicie, że jest to język zbyt trudny dla żółtodzioba?

3. Co z matematyką? Ktoś kto jej zwyczajnie nie lubi, niewiele umie, ale jest w stanie wszystko to opanować jeśli chce, może zostać dobrym programistą? Po co właściwie w programowaniu matematyka?

Dziękuję za odpowiedzi. :)

#programowanie #java #pytanie #informatyka
  • 12
Czy jednak jest coś bardziej przyszłościowego, a może myślicie, że jest to język zbyt trudny dla żółtodzioba?


@UberKatze: Nie ma na tą chwilę, i za Twojego życia to również nie będzie miało miejsca. Oczywiście zaraz przyjdą fachowcy głoszący, że za 3 lata 99% aplikacji to będzie Node.js + Angular3, ale no cóż.

Czy jest trudny? Zależy, na początku każdy język będzie wydawał się trudny. Ale myślę, że prób wejścia nie leży
@UberKatze: Ucz sie Ruby. Zacznij od zglebienia tajnikow obiektowosci, klasy, metody, argumenty... zainstaluj sobie DevDocs + Ruby Offline i dalej wszystko juz bedzie proste.

Wystarczy spedzic po 2h dziennie i jesli miales do czynienia z programowaniem to zaczniesz budowac sensowne programy po miesiacu.

PS. Atom to dobry edytor a wtyczka Rubocop nauczy cie dobrych nawykow.
@UberKatze: Obecnie nie ma trudnych języków programowania, zwłaszcza, ze gdy czegos potrzebujesz to zazwyczaj znajdujesz odpowiedź na necie.

Ja proponuję C# lub JAVA, jeśli masz głowę do programowania to po 2-3 tygodniach będziesz dawał radę z większością zadań w korpo na stanowisku juniora :)