Wpis z mikrobloga

Jaką ja mam zawsze bekę, gdy ktoś próbuje udowodnić #!$%@?ść PiSu zmianami na giełdzie. Przychodzi taki i wrzuca wykres, że od kiedy wygrał PiS to rynki finansowe się załamały.

#!$%@?, że pastafarianie mają wykres pokazujący, że w miarę jak ubywało piratów to podnosiła się średnia temperatura na świecie i dlatego głoszą, że ocieplenie klimatu jest spowodowanie ubywaniem piratów.

Poniżej wrzucam porównanie WIG i DAX, czyli odpowiednio największego polskiego i niemieckiego indeksu giełdowego.

Jak tak spojrzeć, to trzeba przyznać, że mają rozmach #!$%@?, odkąd wygrał PiS, to niemiecka giełda zaczęła się walić.

#bekazlewactwa #lewackalogika #4konserwy #neuropa
Pobierz S.....5 - Jaką ja mam zawsze bekę, gdy ktoś próbuje udowodnić #!$%@?ść PiSu zmianami ...
źródło: comment_ok5AAy2fnEUcMgP8IAkQIuZmvvomPvHV.jpg
  • 14
Największy dramat jest wtedy, kiedy ktoś mówi, że PiS jest alright, bo jest lepszy od PO.

Obie opcje są do dupy.


@niutati: To wygląda jak walka dwóch świń w gnojówce, które kłócą się o to po której stronie kojca mniej śmierdzi.

Nie można powiedzieć która partia jest lepsza, można najwyżej dyskutować, która jest mniej #!$%@?.
gimbotrolli albo pisowskich emerytów...


@siodemkaxx: Akurat oni mają rację. Wszystkie pieniądze w budżecie są nasze. Aby się tam znaleźć musimy je najpierw wypracować. To PiS, PO i reszta socjalistów chce nam wmówić, że nie mamy innego wyboru, tylko musimy ciężki hajs płacić do budżetu. A można inaczej.

Ludzie nawet nie wiedzą jaką mają siłę. Przecież gdyby wszyscy niegłosujący poszliby na wybory i wybrali jakąś całkowicie nieznaną partię, to rządziłaby ona samodzielnie,
tylko najpierw musi powstać partia na którą warto zagłosować


@deroo: Fakt, trzeba przyznać, że jesteśmy na niskim poziomie cywilizacyjnym, dopiero 1000 lat temu przestaliśmy się modlić do drzew, ale na pewno wśród 38 milionów ludzi ktoś odpowiedni się znajdzie.

Kłopot w tym, że u nas demokracja zachodnia nie działa. W kwestii władzy jesteśmy ludem wschodnim i potrzebujemy dyktatora. Nie aż tak jak Rosjanie, bo wolność cenimy, ale demokratycznie wybrane władze przez
na wykresie, który zamieściłeś widać, że WIG stracił więcej niż DAX. Mniejsza kapitalizacja to po prostu fakt. A jak wiemy fakty są lewackie.


@Duze_piwo: XDDDDDD A nie mówiłem?

Idź gdzieś z tymi swoimi faktami, a nie dawaj tutaj raka.

Jedyne co widać, to to, że rosną i opadają w podobnym czasie. Nic więcej. Reszta to domysły.
@Songox25:
domysłem jest, że zniesienie "podatku od KGHM" zmieni kurs?
domysłem jest, że wykupienie nierentownych, zadłużonych kopalń przez spółki energetyczne wpłynie na ich kurs?
domysłem jest, że podatek "bankowy" wpłynie na kursy banków i ubezpieczycieli?
itd, itd
owszem głównym czynnikiem zmian na naszej giełdzie są trendy "światowe", ale trochę od nas też zależy.

ps.
kończę dyskusję, bo jesteś na poziomie mentalnym gimbazy, nie odpisuj