Wpis z mikrobloga

@betonkomorkowy: uzywalem przez kilka tygodni i dziei temu wiem jak wyglada mój puls w jezdzie przy roznej intensywnosci: na luzie, na średnim, przy jakim pulsie "palą mięśnie i tracę oddech". takie kilka punktów odniesienia.
do jazdy rekreacyjnej według mnie raczej bezcelowy.
  • Odpowiedz
@betonkomorkowy: używam - biegając po stałej trasie od razu widzę czy tylko wydaje mi się że ciężej mi idzie czy faktycznie tak jest ;) Poza tym można sobie próbować bieg na puls - czyli zakładasz że nie przekroczysz 150.
No i jeśli kogoś interesują dane typu liczba spalonych kalorii, to ponoć z pulsometrem programy zdecydowanie precyzyjniej to wyliczają.
  • Odpowiedz
@betonkomorkowy: mając pulsometr możesz przeprowadzać treningi o odpowiedniej intensywności, jeśli urządzenie ma podział na strefy pulsu to już w ogóle bajka. Z drugiej strony puls nie jest najdokładniejszym wyznacznikiem intensywności treningu (bo na puls mają wpływ też inne czynniki, nie tylko wysiłek), czego nie można powiedzieć o pomiarze mocy (jeśli pytasz o rowery).
  • Odpowiedz
@betonkomorkowy: uzywacie co prawda na poczatku do okreslenia stref i co jakis czas do testow. Oraz przy regenerqcji po jakis dlugich biegach. Przy dobrym okresleniu hr max, mozna sobie ladnie poukladac strefy w ktory masz okreslony rodzaj treningu.
Pomocny jest równiez przy treningu interwalowym.

Ale ja pisze o bieganiu w tym wypadku.
  • Odpowiedz
@betonkomorkowy: Skoro o to pytasz, to powinieneś spróbować. Pulsometr pozwala na określenie momentu, w którym nasz trening jest odpowiednio intensywny, na oko czasami ciężko to ocenić. Poza tym np. w przypadku biegania pokazuje jasno, jaka jest nasza kondycja.
  • Odpowiedz