Wpis z mikrobloga

@Zagon: czemu? Lepiej to niż religia czy wf ()
Oczywiście zakładając że będą się faktycznie czegoś uczyć, a nie będzie to kolejne 45 minut grania na spele czy armorgames jak to teraz jest na informatyce ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Zagon: Ja uważam, że to świetny pomysł. Sam miałem w liceum programowanie i na studiach miałem dużo łatwiej, ponieważ już miałem opanowane podstawy. Wiadomo gdzie świat zmierza. Technologia jest teraz wszędzie. Tak jak uczymy się fizyki żeby poznać otaczającą nas rzeczywistość, tak według mnie powinniśmy znać przynajmniej podstawy programowania. Żeby mieć ogólną ideę, żeby zainteresować kogoś. Osobnego przedmiotu bym nie robił z tego. Programowanie może być przedstawione na informatyce/technologii informacyjnej.
@Zagon: Nie jestem pewien, ale chyba na wszystkich uczelniach technicznych w pewnym momencie pojawia się programowanie. Co do kierunków humanistycznych to nawet jeżeli im się to w przyszłości nie przyda, to i tak warto wiedzieć co to jest programowanie. Równie dobrze można narzekać na wszystko tak jak dużo osób robi "po co mi matematyka, zostanę sportowcem", "po co mi czytanie wierszy, zostanę programistą" itd. Trzeba być specjalistą w jednej dziedzinie, ale
@Zagon: Co ma wspólnego nauka programowania do studiów informatycznych? To jest jedna z tych rzeczy, która powinna wejść do podstawy w zamian za język polski czy historię. A mówienie, że 'nikomu się nie przyda' jest po prostu śmieszne.
@TurboDynamo: Nie patrzę na innych programistów jako na konkurencję. Rynek jest coraz większy i zapotrzebowanie na programistów jest ogromne. Chciałbym, żeby ten rynek w Polsce jak najlepiej rozwinął się. Mamy na prawdę dobrych programistów i wzrost liczby osób potrafiących programować wszystkim na plus wyjdzie.