Wpis z mikrobloga

Dziwna sprawa. Otrzymałem w dniu dzisiejszym telefon z numeru 34 390 64 99. Zaczęli pieprzyć, że wygrałem za darmo odkurzacz (?) i mam go odebrać podczas prezentacji urządzeń masujących. Po czym dodali, że to dla ludzi w wieku >30 lat i jak odpowiedziałem, że tyle nie mam to się rozłączyli. Oczywiście jest to typowy, marketingowy bełkot, zwykły spam telefoniczny, ale martwi mnie kilka rzeczy:

1. Bardzo dbam o swoje dane. Od prawie 4 lat nie miałem ani jednego takiego telefonu i ani jednego takiego smsa. ZERO spamu telefonicznego przez 4 lata, aż do dziś. Co się zmieniło? Skąd mieli mój numer? Moja teoria jest taka, że to wina #orange który zmusił mnie do udzielenia zgody na marketing, ALE produktów własnych, a nie jakiś obcych firemek, bo inaczej płaciłbym +5 zł miesięcznie. Za tą teorią przemawia fakt, że kobieta dzwoniąca dokładnie wiedziała w jakim mieście mieszkam, a dodatkowo do mnie zadzwoniła w dokładnie tej samej minucie (!!!) co do mojej mamy, która także ma telefon w Orange i mieszka w tym samym mieście co ja. Czy Orange sprzedał moje dane firmie trzeciej pomimo tego, że zgoda na marketing jest wyrażona ale tylko na produkty własne?

2. Jestem wpisany na listę robinsona, a pomimo tego otrzymałem ten telefon. Czyli nic to nie daje :(

3. Dlaczego w Polsce nie ma takiego rozwiązania jak we Francji? Jak się bronić przed tym syfem, skro po 4 latach bardzo skrupulatnego pilnowania mojego numeru i tak dostaję ten sam telefoniczny.
#gorzkiezale #spam #marketing #lawaoburzonych
  • 12
  • Odpowiedz
@dziobnij: Nie sprzedajemy danych naszych abonentów innym firmom. Prosimy Cię jednak o przesłanie zgłoszenia w tej sprawie poprzez zakładkę "Zgłoś sprawę" na koncie Mój Orange. Sprawdzimy jak możemy Ci pomóc.
  • Odpowiedz
@dziobnij: internet w Orange - call center dzwonią bez przerwy na podany numer kontaktowy. Ciekawa sprawa. Na komórce spam i spokój, ale ze stacjonarnym jest już gorzej...
Obstawiam play lub orange od dawna. Nie zdziwiłbym się gdyby to i to ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@dziobnij:
1. Przygotuj pełną treść w notatniku (zanim przejdziesz do 3.)
2. Dodaj zadanie w zgłoś sprawę, do 1000 znaków.
3. Po wejściu w tę zakładkę, pojawi się również zaproszenie do kontaktu z konsultantem na czacie
4. Po połączeniu z konsultantem, poproś go o dodanie do reklamacji treści z notatnika (wklej ją w okienko czatu).

Pamiętaj, że nie jesteś w stanie obecnie dodawać załączników do reklamacji, bo idioci uznali, że ta
  • Odpowiedz
@dziobnij: Zgłoszenie możesz wprowadzić również telefonicznie, kontaktując się z naszą infolinią (510100100) lub korzystając z czatu z doradcą. Czat powinien wyskoczyć po przejściu do zakładki "Zgłoś sprawę".
  • Odpowiedz