Wpis z mikrobloga

@Mr_Przemyslaw: No to właśnie tam. Te drzewa to cześć Górek czechowskich kiedyś tam byli partyzanci, nawet pomnik jest. A w średniowieczu ludzie tam się schronili przed tatarami a życie dzieci uratowała koza dając mleko. (taka legenda.)
@flager: Taka palownica nie podaje mieszanki betonowej. Mieszanka betonowa jest podawana rurą kontraktorową, która nie jest osprzętem przy takim uzbrojeniu. Widać ją na drugim zdjęciu, na dole, po prawej.Mieszankę podają np. palownice do pali CFA - ze świdrem ciągłym.

Z ciekawostek sprzęt jest produkcji niemieckiej firmy BAUER. Bauer robi zajebiste palownice, które mają tak duży zapas mocy, że w większości przypadków nie potrzebują urządzenia do wciskania rury obsadowej (potocznie zwanego UR'em
@siteeng: Nie zwróciłem za bardzo uwagi na drugie zdjęcie, dlatego napisałem ogólnie przyjmując, że to mogą być tradycyjne pale w rurze osłonowej jak i zarówno CFA.

Dokładna technologia wykonywania pali (mam na myśli konkretny sprzęt) to nie moja działka, ja co najwyżej ustalam jakie posadowienie ma być wykonane i ewentualny wybór rodzaju posadowienia pośredniego (co czasami ulega zmianie ze względu na to jaki wykonawca wygrał przetarg i jakim dysponuje sprzętem).
@Mr_Przemyslaw: Co nie znaczy, że takich pali nie można zastosować np. gdy natrafi się lokalnie na warstwę torfów grubości 15m, to wtedy pewnie opłacałoby się stosować takie pale (chociaż ręki sobie nie dam uciąć czy nie ma czegoś lepszego, ja siedzę w mostach więc projektowanie dróg to znam tak pobieżnie), ale raczej są one stosowane pod fundamentami, które daję większy nacisk na grunt niż nasyp drogowy.