Wpis z mikrobloga

Czy ktoś z was wynajmował samochód zagranicą? Myślę o wynajęciu samochodu na przykład w Wenecji i oddaniu w Salonikach. Może ktoś podzieli się doświadczeniem i poleci jakąś firmę?

#podroze
  • 6
@popatrz: będzie drożej za oddanie w innym miejscu, wg mnie najlepszy Hertz, ale zorientuj się w cenach za sam samochód i ubezpieczenia dodatkowe, jeśli chcesz. Wypożyczam średnio 2 razy w każdym miesiącu służbowo.
@CzystaMaestria: zawsze tankuje gdzieś blisko lotniska, pod korek nigdy nie jest, ważne, żeby wskazówka pokazywała, że pełny bak (tak sprawdzają). Jak bierzesz jest tak samo. Od razu po odpaleniu zobacz. Oni jeszcze myją te auta i też gdzieś muszą w tym celu podjechać, a watpię, że tankują. Możesz też wykupić cały bak z góry przy wynajmie, ale watpię, ze się opłaca, musiałbyś dokładanie cały zużyć. Co do oddania mniej, jak biorę
@CzystaMaestria: nie musisz brać dodatkowego ubezpieczenia, zawsze jest jakieś podstawowe, zapytaj po prostu ile w razie kradzieży czy stłuczki obciążają. Auta zawsze były ok, czasem lepsze czasem gorsze, ale bez problemu. Raz miałem sytuacje, ze komputer pokazywał zle ciśnienie w oponach, ale okazało się, ze auto akurat było po zmianie opon i nie skalibrowali w komp. (Podjechałem do jednego z biur zapytać). Za to mi raz ktoś uderzył gdzieś na parkingu