Wpis z mikrobloga

Mam problem z lanosem i potrzebuję porad ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Z tydzień temu przy zawracaniu przy maksymalnym skręcie w lewo usłyszałem straszny dźwięk z okolicy kół. Wyczytałem, że to najprawdopodobniej przegub zewnętrzny. Pojechałem potem na parking zrobić identyczne zawracanie jak wcześniej i tylko raz udało mi się to wywołać, przy normalnych skrętach nic się nie działo także odpuściłem temat. Kilka dni później zaczęły się głuche stuki przy wciskaniu sprzęgła, ewentualnie odpuszczaniu sprzęgła po zmianie biegu. Aż tak duży zbieg okoliczności, że w jednym momencie umiera sprzęgło i któryś przegub? Czytałem, że przegub zewnętrzny z reguły nie powoduje stuków przy jeździe na wprost, natomiast coś takiego powoduje przegub wewnętrzny. Też zdycha w tym samym czasie, czy jednak te stuki przy wciskaniu sprzęgła nie są w żadnym wypadku spowodowane przegubami? Porobiłem parę testów i próbowałem ruszać na maksymalnie skręconych kołach, przy ruszaniu z kołami skręconymi w lewo nic nie słychać, natomiast przy kołach skręconych w prawo na kilka prób chyba tylko w jednej nie usłyszałem stuku (,)
Kolejne pytanie, jaka mniej więcej powinna być ewentualnie cena wymiany przegubu wewnętrznego/zewnętrznego, o zewnętrzny pytałem w serwisie niedaleko domu i zawołali 400 zł (część + wymiana), ale wydaje mi się, że jest to trochę za dużo jak na lanosa bez absu.

Z góry dzięki za jakiekolwiek opinie i porady.

#motoryzacja #mechanikasamochodowa #lanos
  • 9
@errorek95: Masz szczęście że nie urwales tego przegubu, gdyby rzeczywiście coś było z nim nie tak to tym testowaniem byś dopiero sobie zaszkodził.. Przede wszystkim to niech ci ktoś zrobi zdiagnozuje co jest nie tak a dopiero później martw się o koszty.
@errorek95: niestety nie pomogę bez możliwości jazdy próbnej. Dźwięki o których piszesz przy ruszaniu na skręconych kołach to objaw przegubu zewnętrznego. Co do sprzęgła to może się kończyć - zbieg okoliczności
Tu przeguby wraz z cenami. Robociznę wyceniam na 100zł.
@WiewiurPL: A jak myślisz, czy te stuki przy wciskaniu sprzęgła mogą wiązać się własnie z tymi przegubami a nie samym sprzęgłem? Bo to, że przegub jest popsuty to już praktycznie pewne ale martwi mnie, że jeszcze sprzęgło może być popsute i nie wiem czy mam się łudzić, że te stuki mogą ustąpić po wymianie przegubu, czy jednak myśleć o nowym sprzęgle =D Bo oprócz tych dźwięków, które pojawiły się niedawno działa