Wpis z mikrobloga

Jednym z minusów miasta jest brak gwiazd na nocnym niebie. Nawet na wsi zwykła latarnia, czy światła z okien psują efekt. Jeśli macie auto i nie możecie spać, wybierzcie się na odludzie, gdzie nie ma żadnych świateł. Ogrom nocnego nieba, i ilość gwiazd jest majestatyczna i częściowo napawa mnie przerażeniem. Polecam wszystkim, jedno z moich ulubionych doznań które praktykuje co jakiś czas 10/10
#astronomia #wypokscontent #chwileulotne #doswiadczenia
Pobierz Wypoks - Jednym z minusów miasta jest brak gwiazd na nocnym niebie. Nawet na wsi zwyk...
źródło: comment_vxaKK4hwR1YutzhhHJTfd7ACo6PqY6Qe.jpg
  • 15
@Antol: jakiś #astrowykop ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Aplikacje na telefon też się przydają, teraz wiem że najjaśniejsza i największana niebie to Jowisz, a druga zaraz po niej, to Merkury :) Czasem tylko te dwie widać na miejskim nocnym niebie
@Wypoks: Mieszkam jakieś 12 km od miasta, jak mam ochotę pooglądać niebo, to wchodzę na dach mojego domu. Uwielbiam, mogłabym tak godzinami. Jak zakupię jakiś porządny aparat, to kiedyś wrzucę jakieś widoczki, może zapoluję na perseidy :3
@Wypoks: najbliżej z Poznania wydaje się Puszcza Notecka - ktoś był? potwierdzi? w sumie trochę przypau tak samemu jechać w środek lasu ale jak to @Python napisał, chyba jeszcze większy przypau zabierać kogoś obcego w nocy do puszczy ( )