Wpis z mikrobloga

@Tabakiren: Ludzie żyją po 80-90 lat, są w świetnej formie do 70 roku życia, ale Ty chcesz takiego samego wieku emerytalnego jak w PRL, gdzie partia miała głęboko w dupie jakiekolwiek skutki dalekobieżne, liczyła się chwilowa propaganda. Tak więc, ogromny szacunek ma u mnie Donald Tusk, który przepchnął konieczną reformę, a która była bardzo niepopularna.

Ta cała kradzież z OFE to był księgowy zabieg, mało w porządku, ale nikogo nie okradziono,
Na dodatek "afer" przez 8 lat było mniej niż przez 2 lata PiSu, nawet doklejając do tego takie sprawy jak Amber Gold (które z rządem mają tyle wspólnego co problemy frankowiczów). Ale pisiorki łykają propagandę, nawet nie bardzo rozumiem czemu - albo z głupoty, abo im płacą za to, jak chociażby Sellinowi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@AtoMan: a i jeszcze jedno! W jedną sekundę rządów PO było więcej afer niż przez całą wieczność rządów PiS. A te Platformiaki łykajo propagande jak pelikany, nawet nie rozumjem czemu XD skisłę

@joyko: czyli akceptujesz jak wykopki obrażają naszego papieża o pedofilie, bo skoro pedofilia była za jego czasów no to jest za to odpowiedzialny?

Czy to moja wina, że władza sądownicza wojuje z ustawodawczą? Przez tyle lat nikomu to nie przeszkadzało. I przypomnę - PISowi też to nie przeszkadzało 10 lat temu. Więc może wywoływać konflikt lepiej byłoby zająć się czymś pożytecznym - np kwota wolna od podatku - Duda mówił, żebyśmy
@joyko: ja nie porównuję, chciałem poznać twoje zdanie. To oczywiste, że zarówno papież odpowiada w jakimś sensie za pedofilie (ukrywanie itd), no i tak samo Tusk w jakimś sensie odpowiada za afery, ale obu osób nie można posądzić odpowiednio za te afery skoro nie miały bezpośredniego wpływu.

Pis obiecywał zmianę konstytucji, więc może niech ją zmienia a nie wywołuje jakieś dziecinne spory z TK.
Tylko pragnę przypomnieć, że pis wygrał, bo ludzie mieli już dość platformy


@joyko: mieli jej dość nie z powodu jakiegoś nawału afer, bo takiego nie było. Afera taśmowa też niewiele nowego pokazała - ot, niektórzy się dowiedzieli, jak naprawdę robi się politykę. I zagłosowali jak ostatni kretyni na tych, którzy mają ich za jeszcze mniej warte gówno, a wycierają się nim przy każdej okazji ;)
@joyko: mnie też się nie chce, odczucia mam inne, a ty z tym handluj ( ͡º ͜ʖ͡º) Skoro stawiasz tezę i nie potrafisz jej udowodnić...

No właśnie chodzi o to, że Donald jako Szef rafy ministrów miał bezpośredni wpływ na to co robią jego ministrowie. Myślisz, że jakieś ustawy/afery przechodziły bez jego wiedzy/konsultacji z nim?


@joyko: ale co mają ustawy do "afer"? Plichta był ministrem