Wpis z mikrobloga

Siema Mirki
jako że #euro2016 się zbliża (10 czerwca mecz otwarcia, a 12 czerwca nasza kadra inkasuje 3 pkt za Irlandię ( ͡° ͜ʖ ͡°) ) wysprzątałem pewne stare pomieszczenie, wstawiłem dwie kanapy i myślę żeby zainwestować w #projektor, co by sobie mecze oglądać ze znajomymi przy złotych napojach. Moje fundusze to max 700/800 zł - wiem że szału nie ma, może jednak coś w tym zakresie się nada do rzucania meczy na ścianę. Sygnał odbiorę przez tuner DVB USB i dzięki HDMI w laptopie wyślę do rzutnika.
W tej kwocie lepiej kupić coś z #aliexpress czy używany projektor w Polsce? I jakie konkretnie modele poleci ktoś?
  • 17
  • Odpowiedz
był temat kiedyś na głównej jak typ zmontować salke z projektorem i zmieścił się w budżecie co najmniej śmiesznym jak na to jaki efekt uzyskał. poszperać trochę bo ja z apki nie radzę sobie na tyle szybko żeby Ci ogarnąć
  • Odpowiedz
@matoex: Zdecydowanie lepiej używkę w Polsce, za te pieniądze to coś z natywną rozdzielczością HD, o fullhd raczej zapomnij ale i tak to da radę. Nawet 1024x768 da się spoko oglądać i jakoś nie będzie przeszkadzać.

Projektory tylko znanych marek, optoma, benq, sony, epson etc. może acer ale nie nec.
Fundusz to razem z ekranem?
Szukaj projektora z głośnością na poziomie 28 dB

Przejrzyj mój tag #kinocebulowe bo tam udzielałem już
  • Odpowiedz
@ElCidX: To jestem zdziwiony ale pozytywnie. Tak się kiedyś zastanawiałem jak to jest żywotnością lampy w używanym i czy ktoś nie może powiedzieć, że prawie nie korzystał z projektora, a naprawdę już jest wyeksploatowany. Skoro jednak polecasz używki to przyjrzę się ofertom bliżej na olx i allegro tych firm co wymieniłeś.

Kwota dotyczy samego urządzenia, ekran jakoś stworzę we własnym zakresie.
Jeżeli chodzi o jakość obrazu, to wiadomo, zależy mi na
  • Odpowiedz
@matoex: Tak to, wiadomo że ktoś może po prostu kłamać, i wyzerować licznik lampy i nie dojdziesz do prawdy.
Więc najepiej kupować od pierwszego właściciela, albo od jakiejś firmy bo mniejsze prwdopodobieństwo że walą w #!$%@?.
  • Odpowiedz
@matoex: zywotnosc lampy i mini luster to loteria w uzywanym. ale chinskiego cuda na lcd nie mam sumienia ci polecac. tylko dlp/lcos (moze byc na ledach ale musi byc minimum 125 lumenow). taniej ci wyjdzie kupic lcd 42 cale na promocji
  • Odpowiedz
@ElCidX: co prawda nie ma go dostępnego w kalkulatorze, ale model z końcówką 400we jest podobny, a i znalazłem broszurę z danymi.
Wychodzi, że można uzyskać 116" przy odległości 1,22 m.
Mam zagadkę póki co, jutro pomierzę to się dowiem, czy by nie zasłaniał.

To nie garaż, bardziej duże skośne poddasze z dachem opadającym z dwóch stron. Aby ten krótkoogniskowy rzutnik się sprawdził to bym potrzebował ze szczytu opuścić jakąś półeczkę
  • Odpowiedz
@ElCidX: jak będę już miał projektor to rzucę obraz na jakąś powierzchnię. Jak będzie ok to zostanie, jak nie to za zaoszczędzone pieniądze skombinuję ekran
  • Odpowiedz