Wpis z mikrobloga

Hej Miraski
Szlag trafił stary komputer na którym stał #windows #server #2003 , potrzeba ustawić coś nowego. Powiedzcie, czy jest sens robić jakąś spasioną  konfigurację z drogą płytą i jakimś i7 czy nie jest to konieczne? I czy #ws2003 w ogóle będzie dobrze działał na takim nowym sprzęcie? Zasadniczo zleży mi na pamięci operacyjnej najbardziej, ten system będzie miał odpalone ze dwie usługi + zdalny pulpit, żeby można obsłużyć jeden program.
#kiciochpyta #komputer #hardware
  • 8
@OperatorHydrolokator: A co to mają być za usługi ? Zdalny pulpit na jedną sesję czy jako serwer terminali ?
PS. Teraz wraz z serwerami Tower są też w pudełkach pakiety do montażu w szafach rack ( W HP mieliśmy taką opcję, natomiast nie pamiętam jak to jest w wieżami od Della bo mamy tylko jeden ich serwer po prostu upchnięty bokiem na półce rackowej ), jedyny minus to taki że taki
@lukasz-wisniewski: @Pabick: a powiedzcie mi panowie, bo z Windows Serverem akurat doświadczenia nie mam - jak wygląda sprawa ze sterownikami? Bo on teoretycznie ten WS2003 jest oparty na Windows XP, stąd moje pytanie - czy jeżeli producent płyty głównej na przykład, deklaruje, że ma sterowniki do Win XP, to jest szansa, że w razie potrzeby takie sterowniki śmigną na WS2003?