Wpis z mikrobloga

Czy tylko ja tak mam, że kiedy oglądam film w języku obcym to nie jestem wstanie wychwycić większości słówek? Nie chodzi mi o to, że nie znam danych wyrazów. Po prostu nie jestem wstanie wyłapać ich ze słuchu. Kiedy oglądam jakąś pogodę, wiadomości, vlogi na youtubie gdzie ludzie wcale nie mówią wyraźnie tka jak prezenterzy tv, to nie mam tego problemu. Ale gdy oglądam typowy film pełnometrażowy to bez napisów nie daję rady. O co #!$%@? chodzi?
Tyle lat się już uczę, a mam problem niczym początkujący. I sprawa tyczy się nie tylko angielskiego ;(

#jezykiobce #pytanie #angielski #problem
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Matt23: Też tak miałem, zacząłem oglądać filmy z napisami ale angielskimi, na początku było ciężko, co chwile pauzy czy przewijanie bo czegoś nie rozumiem.... po kilkudziesięciu filmach mogłem, oglądać bez napisów :D
  • Odpowiedz
@urwisjakichmalo: To raczej oczywiste, że nie znam sporej liczby słów nie mając z językiem obcym bezpośredniego kontaktu. Chodzi mi o to, że oglądając e.g. wiadomości to nawet nie znając danego wyrazu odnotowuję jego wystąpienie w mojej głowie. Natomiast w produkcji filmowej często dochodzi do sytuacji, że nie potrafię sobie w głowie podzielić tego co usłyszałem na poszczególne słowa.
  • Odpowiedz
@urwisjakichmalo: O co ci chodzi, gdzie ja się usprawiedliwiam? Opisuję swój problem i szukam jego rozwiązania. Ty dla odmiany piszesz dwukrotnie taki sam komentarz i wmawiasz mi że #!$%@? po angielsku rozumiem. Fachowa analiza po moim króciutkim wpisie.
  • Odpowiedz
@Matt23: No to napiszę Ci trzeci raz, że #!$%@? znasz angielski i stąd Twój problem. Seriale anglojęzyczne to w dużej mierze towar eksportowy, więc ich wymowa jest dość czysta (chyba, że rozmawiamy o jakichś ghetto-talkach, to zmienia postać rzeczy).

Ja #!$%@?ę, no prościej się nie da. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@bedels: Ja nie mówię o braku zrozumienia treści, ale niemożności wyłapania poszczególnych słów kiedy oglądam typowy film z telewizji. Kiedy są napisy to wtedy mózg w jakiś magiczny sposób utożsamia to co usłyszał z tymi napisami i wyłapywanie ze słuchu działa lepiej.
Nie twierdzę przy tym, że rozumiem bez zająknięcia tekst pisany. Jak najbardziej jest sporo słów których nie znam, nie pamiętam. Ale nawet gdy dajmy na to oglądam jakiegoś
  • Odpowiedz