Wpis z mikrobloga

1. Policja jeszcze przed startem marszu podaje że - na marszu jest 30 tyś. ludzi.
2. Po pół godziny poprawia się że - na marszu jest 45 tyś.
3. Wszystkie prawilne stacje, strony internetowe i gazety powołując się na Policję piszą o 30 tyś. / 45 tyś. uczestników.
4. Dzień później policja tłumaczy się że oni liczyli w czasie marszu osoby na Placu Piłsudskiego, i że skupiali się nie na liczeniu tylko na bezpieczeństwie ludzi i że oni to w ogóle robią dopiero od listopada...

#polityka #bekazpisu #kod #marsz
Greg36 - 1. Policja jeszcze przed startem marszu podaje że - na marszu jest 30 tyś. l...
  • 18
@mich2406: Tak mówili, tylko chodziło o specjalistów z ratusza. Policja zajmuje się tym od listopada, i liczyli oni osoby na jedynym i drugim placu jeszcze w czasie kiedy marsz przechodził przez Warszawę.
Ale kłamiesz, akurat oglądam TVN 24 i przed chwilą rzecznik powiedział, że badania robią specjaliści, którzy się tym zajmują od KILKU lat.


@mich2406: A to jest ciekawe. Bo przy jakimś marszu w 2015 r. (chyba niepodległości albo jakimś innym nie pamiętam juz dokładnie) jak zapytano policje jak liczy uczestników to powiedziała ze nie mają od tego specjalistów ani specjalnego klucza tylko robią to doświadczenie policjanci w oparciu o to co widzą.
@Variv: Nie wiem co było wtedy, piszę co mówił teraz.

Ale na logikę, KOD i GW podają, że marsz miał 3 km długości. Przyjmując że na 10 metrach mamy ok 100-150 osób daje to zakres 30-45 tysięcy. KOD podaje liczbę 240 tys. czyli na 10 m przypada 800 osób, przybliżona szerokość ulicy 10 m, czyli wegług logiki KOD/GW na metr kwadratowy przypada 8 osób. Co oni stali na siebie?

Policja zakłada
@mich2406: Ależ jak nie wchodzę w polemikę odnośnie liczebności ostatniej manifestacji. Mało mnie to w sumie interesuje. Odniosłem się jedynie do rzekomych słów Policji, ze liczeniem uczestników zajmują się od lat specjaliści. Kiedy nie tak dawno policja twierdziła co innego.
@Xianist: To na #!$%@? do mnie piszesz jak nie masz nic istotnego do przekazania? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wiem, wiem dupka zapiekła bo nie każdy łyka propagandę KODowską. Ale czego od ciebie oczekiwać, jak ty wierzysz w szacunki, gdzie na metr przypada 8 osób :) Skończysz gimnazjum, potem średnia i matura to i matematyki trochę liźniesz.
Przyjmując że na 10 metrach mamy ok 100-150 osób daje to zakres 30-45 tysięcy


@mich2406: 10 m długości przy szerokosci ulicy 20 m (nie 10 m - a tam były i chodniki) to 200 metrów kwadratowych. Wasze "wyliczenia" zawsze tak wyglądają. A fakty sa takie, że marsz trwał dłużej niż największy marsz Niepodległosci przy porównywalnej szerokości trasy. Wiec sobie przemnóż.
Nawet przy 20 m szerokości nie wyjdzie ci 240 tys.


@mich2406: 240 tys może nie (choć biorąc pod uwagę uliczki boczne, może i tak), ale ponad 200 tys spokojnie. Pytanie do ciebie - jak liczny był MN z 2013? Weź odpowiedź i przemnóż przez ok 1,4, masz liczebność tego marszu.