Wpis z mikrobloga

@M4ks: O jakim odrzuceniu wsparcia IDE piszesz? Czego byś jeszcze oczekiwał od IDE poza podpowiadaniem typów? O jakiej wydajności piszesz? Do czego jej potrzebujesz? Najczęściej o wydajności mówią te osoby, które nie robią niczego co by tej wydajności wymagało. Zła czytelność? Przecież Python to jeden z bardziej czytelnych języków programowania... w czym piszesz, że uważasz Pythona za mało czytelny język?
@Thyliamris: chociażby podpowiadania typów, porządnego refactoringu, mierzenia pokrycia testów (z tym pare lat temu było tragicznie, nie wiem jak teraz).
Wydajność przy GILu i ogolnie wykonywania kodu jest kiepska.
Pytanie raczej - po co ktoś bawi sie w pythona mając do dyspozycji Jave, c# od biedy go czy closjure - generalnie pytanie dotyczy każdego języka który uruchamia sie cześciej/dłużej niż pisze ;)
@M4ks: OK, podpowiadania typów nie ma z wiadomych powodów. Mierzenie pokrycia testów nie jest złe, ale nie mam porównania. Ja nie mówię, że wydajność Pythona jest dobra. Ale do większości rzeczy z którymi stykają się programiści ta wydajność nie jest potrzebna - a oferowana przez Pythona jest zazwyczaj wystarczająca. Ja nie mogę się przekonać do Javy/C# - chociaż od jakiegoś czasu podchodzę do jednego i drugiego. Odrzuca mnie w tych językach
Zanim skonfigurujesz środowisko Javy do pracy, to ja już połowę projektu w Pythonie napiszę :) Poza tym Java też do najwydajniejszych nie należy :)


@Thyliamris: obawiam sie, ze Twoja wiedza o Javie zatrzymala sie w okolicach 2001 roku ;) O C# podobnie.
No i jak czesto robisz instalacje srodowiska? Codzienie?

Ja zmierzam do tego, ze trzeba napisac dobry kod, ktory dziala. Ten sam kod napisany w Javie, w ktorej pisze sie