Wpis z mikrobloga

12 lat temu w Iraku zginął Waldemar Milewicz. Moim zdaniem najlepszy w historii polski korespondent wojenny. Seria reportaży "Dziwny jest ten świat" zawsze przykuwała podejrzewam, że nie tylko moją uwagę... Dziś już takich reporterów nie ma ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#historia #wojna #polska #zainteresowania
brusilow12 - 12 lat temu w Iraku zginął Waldemar Milewicz. Moim zdaniem najlepszy w h...

źródło: comment_3KxkGN9nLbyTg1ARkNKZyMW9t8x6VOYn.jpg

Pobierz
  • 42
@MajkiGee: Ale obie te jednostki dotyka śmierć jednakowa, więc struganie moralnego wzoru gdy obok puszczamy w materiale dokładnie to od czego się wczoraj odcinaliśmy jest hipokryzją. A teraz Twoje dzielenie, że śmierci wybitnych nie pokazujemy, natomiast pospólstwa owszem jest nie na miejscu. To znów pytam, a tamte dziecko rodziców nie miało? ani rodziny? Ich to nie dotknęło myślisz. No tak ale wtedy propagandyści mieli już wyłączoną moralność i można było bo
@plantagenet: Zabrzmię okrutnie, ale może inaczej - czy tamte dziecko coś dało dla świata oprócz tego że zmarło w fatalnych okolicznościach i zrobiono z tego medialną szopkę? Doskonale pamiętam reportaże Milewicza i muszę przyznać - facet miał jaja aby wyruszyć w środek konfliktu, pokazywać to co się dzieje milionom ludzi w kraju. Jestem pewien że sam tego byś nie zrobił, więc to jest wyznacznik "wyjątkowości" tego człowieka.
@MajkiGee:

Doskonale pamiętam reportaże Milewicza i muszę przyznać - facet miał jaja aby wyruszyć w środek konfliktu, pokazywać to co się dzieje milionom ludzi w kraju. Jestem pewien że sam tego byś nie zrobił, więc to jest wyznacznik "wyjątkowości" tego człowieka.


Nigdy nie twierdziłem, że tak nie jest. Ale twierdzę że to nie może być wyznacznikiem tego czy pokazywanie jego trupa jest passe czy nie.
@brusilow12: mój ojciec był na misji w Iraku gdy ich zamordowano, w Al Hilli, przyjmował pojazd na jednostke bo był z kompanii remontowej i pojazdy zniszczone i nie przechodziły przez jego wydział, smutny widok. Co więcej w trakcie jego pobytu doszło do najwiekszego nieudanego zamachu na jednostke w Al Hilli, ciezarowka wypełniona po sufit została zneutralizowana strzalem snajpera z mongolii z odleglosci kilkudziesieciu metrów, kierowca jednak zdołał odpalić ładunek co skonczylo
@Turqi: nieludzki ruch by byl taki jakby pokazali go zmasakrowanego - wiadomo ze dla rodziny nie bylo to mile - ale liczy sie sprzedaz tabloidu i zasada " nie ważne jak mówią byle mówili"