Wpis z mikrobloga

Mircy, ostrzeżenie:
Straż miejska na rowerach przed godz 9:00 stała za przejściem dla pieszych na ul. Kasprzaka 96 (skrzyżowanie z Ordona) i łapie przejeżdżająch na rowerze przez pasy.
Na szczęście dają tylko upomnienia i spisują. Jest to o tyle chamskie miejsce do kontroli, że po drugiej stronie na Kasprzaka 29 jest remont ścieżki i chodnika i ta strona jest wyłączona z ruchu dla pieszych i rowerzystów.

Miejsce akcji: https://www.google.pl/maps/@52.2277853,20.952472,18.25z

#wola #warszawa #strazmiejska #rowerowawarszawa
  • 18
@M4ks: @svr_: @Aerials:
Oczywiście nie mówię tutaj o #!$%@? przez pasy 30 km/ h, tylko spokojnym przejechaniu.

Ale, rozumiem że wy zawsze zsiadacie z roweru i prawilnie przeprowadzacie go przez pasy?
Nawet jeśli są 4 przejścia dla pieszych na odcinku 1 km a na pasach nie ma żadnego samochodu i pieszego?

A w sytuacji kiedy jedziecie ścięzką rowerową, która przed samym przecięciem małej ulicy osiedlowej nagle się urywa, nie
@Aerials: @svr_: Tak myślałem. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Tylko jako kierowcy nie zapominajcie zawsze, ale to zawsze całkowicie zatrzymać samochodu przed warunkową zieloną strzałką w prawo, która równa się znakowi STOP. W tym wypadku naprawdę trzeba uważać, bo "Za brak mózgu powinna być kara". ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Aerials: Swoje zdrowie jednak szanuję i nie wiem o co ci chodzi. Cóż, ciężko z toba dyskutować, skoro patrzysz na to tylko z perspektywy kierowcy. Sam jeżdżę czasem samochodem i wiem jak to jest. Nie życzę ci żeby zatrzymał cię patrol na tej przysłowiowej zielonej strzałce albo czymś innym...
Ale może spróbuj wsiąść na rower i pojeździć nim trochę po Warszawie i to nie tylko tam gdzie są same ścieżki rowerowe.
@Aerials: @szokrok: Zarazem oboje się mylicie jak i macie rację.
Wszystko rozchodzi się o prędkość. Przez pasy również nie można przebiegać!!! i za to również należy się mandat.
Jeżeli rowerzysta BARDZO wolno przejeżdża przez pasy policja/straż nie powinna wlepić mandatu, przynajmniej ja bym się kłócił. Mimo, że kodeks mówi wyraźnie, że nie wolno przejeżdżać.

Niestety większość ludzi nie zdaję sobie sprawy z tego, że wjeżdżając na pasy wydawało by się,
Mimo, że kodeks mówi wyraźnie, że nie wolno przejeżdżać


@pacbox: czyli sam sie mylisz ;)

przejezdzac nie wolno, ani przez przejscie rowerem ani na zielonej strzalce bez zatrzymania ale przepis jest od tego aby go egzekwować, i nie widze nic z zlegow #!$%@? z "tej drugiej grupy" kiedy ją SM dyma równo za byle gówno :)
Niestety większość ludzi nie zdaję sobie sprawy z tego, że wjeżdżając na pasy wydawało by się, że z niewielką dla nich prędkością mogą sobie wyrządzić krzywdę.


@pacbox: Otóż to. Obserwując co się dzieje na ulicach widzę, że niewielu zdaje sobie z tego sprawę. Wydaje im się, że nieśmiertelnymi świętymi krowami.
@pieczywowewiadrze: Wielu rzeczy nie można robić, choćby pić piwa na plaży.
Prawa nie należy stosować 0|1 bo to prowadzi do patologii.

Kodeks jest narzędziem dla polcij/straży do wymierzania kary. Bez tego narzędzia byliby bezużyteczni, bo wszystko co robią i mogą robić jest właśnie tam opisane.

Nie chce mi się dyskutować, niech każdy myśli i robi co che.
Moim zdaniem przejeżdżając rowerem przez pasy z prędkością nie większą niż osoba która przechodzi