Wpis z mikrobloga

"Bezwypakowy" Tiguan - w nawiązaniu do tego wpisu @OddieTG - masz rację, zwracam honor, pomyliłem VINy. Niemniej jednak, nie ulega wątpliwosci, że tamta Mazda też była zapewne strzelona. :P

W ramach rehabilitacji przedstawiam kolejną perełkę. Tym razem to na pewno jest to samo auto. Byłem bardzo bliski kupna tego Tiguana, oglądałem go i byłem prawie zdecydowany na zakup, ale coś mnie tknęło i postanowiłem wyłożyć 40 zł na raport z automo.
Poniżej ogłoszenie z otomoto:
http://otomoto.pl/oferta/volkswagen-tiguan-ID6y8CNn.html#82a7ee2904

A tutaj foteczki jak wyglądało auto przed klepaniem
(to na pewno to samo auto, ma z tyłu charakterystyczną naklejkę, no i mam raporty z carfaxu/autochecka/automo na ten VIN).

#bezwypadkowywrak #autazportu #otomoto #samochody
aikonek - "Bezwypakowy" Tiguan - w nawiązaniu do tego wpisu @OddieTG - masz rację, zw...

źródło: comment_gBk46LRmNNBWOnemEpW9Asg2iURMUkC0.jpg

Pobierz
  • 18
  • Odpowiedz
@programistalvlhard: wiem, tylko czemu Janusz nie napisze w ogłoszeniu: "Auto było lekko bite, mam zdjęcia przed naprawą, delikatnie uszkodzony, sam klepałem, dobrze zrobione, dlatego cena niższa o 10 tys. w stosunku do średniej"? Wtedy od razu wzbudza większe zaufanie. Dotentychczas tylko na jednej aukcji widziałem taką deklarację i wielki szacun dla właściciela.
  • Odpowiedz
@aikonek: Ojciec zaznacza bezwypadkowy bo by nie dzwonili ale jak sie pyta to mowi ze bylo bite, lekkie uderzenie, pokaze zdjecia przed i podejmie Pan decyzje. Jak dasz ze bite to nie beda dzwonic, lekki strzal dobrze naprawiony nie powinien robic problemu dla potencjalnego kupujacego no ale coz kazdy szuka igly niebitej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@programistalvlhard: tutaj też facet mi mówił, że "tylko było malowane nadkole, maska cała". Pytam, czy był wymieniany reflektor? "Chyba nie, to musiała być lekka stłuczka". Czy ma pan zdjęcia sprzed klepania? "Oj nie, niestety nie mam".
Dla mnie to nie była lekka stłuczka. :)
  • Odpowiedz
@aikonek: bez sensu. Cena srednia wynosi z klepanego a ty chcesz jeszcze 10 tys nizej. Czlowieku zrozum ze nikt nie sprzedaje dobrego auta. Bo nie. Nawet niemiec nie sprzeda golfa trojki jesli jest dobry i jezdzi. Czemu masz ta #!$%@? nadzieje ze ktos ci zrobi prezent i sprzeda cos za gowniane pieniadze co moze jemu mu sluzyc ? Skad ta mentalnosc ?
  • Odpowiedz
@programistalvlhard: to akurat nie był handlarz, normalny facet, żona jeździła autem. :)
@szaremyszki: wtf? to auto jest dużo tańsze niż średnia, jak na wyposażenie, więc mógłby napisać czemu tak tanio. A nie, że ja jadę przez pół polski i się dowiaduje na miejscu, że klepany.
  • Odpowiedz
@szaremyszki: ty chyba w ogóle nie kumasz o co chodzi. Dlaczego ja mam się domyślać, że auto jest podejrzane? Dlaczego ja mam na wstępie zakładać, że sprzedający chce mnie wydymać? Powinien jawnie napisać, że auto było bite i tyle. Nawet nie napisał, że z USA. Mam się znać na motoryzacji i umieć rozpoznawać na podstawie zdjęć skąd jest auto? To są podstawowe informacje, że był klepany i że jest sprowadzony. I
  • Odpowiedz
@aikonek: Musisz sie domyslac bo masz mozg. to #!$%@? homo sapiens. Jezeli oczekujesz ze ktos odda za pol darmo dobra rzecz jestes debilem albo liczysz na to ze sprzedajacy to debil. Inaczej nie bedzie. Masz zbyt wyidealizowane poglady ktore maja sie nijak do rzeczywistosci. To tak nie dziala. Zejdz na ziemie.
  • Odpowiedz
@aikonek: auto do którego podałeś w tamtym poście linka faktycznie było bite, ma certyfikat 'salvage' w USA a więc wiemy co to oznacza, ponadto miał wymieniony silnik z 2.5 na 2.0 i kręcony licznik - no ale niestety zdjęć w bazie nie ma. Szanuje Cię Mirku za zwrócony honor i życzę Ci szybkiego i dobrego kupna jak najlepszego samochodu na lata ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@szaremyszki: szkoda czasu dalej z Tobą dyskutować, bo najwyraźniej jesteś jednym z tych, co odróżniają pojęcia "bezwypadkowy" od "bezkolizyjny", albo "przebieg" od "stan licznika" (ja myślałem, że to synonimy, dopóki nie zacząłem szukać samochodu i nie poznałem tricków stosowanych przez handlarzy). To właśnie dzięki takim ludziom jak ty taki proceder ma wciąż miejsce. Pewnie jak będziesz sprzedawał samochód (a może jesteś jednym z tych Mirków/Januszy handlarzy sprzedających "igiełki"?), też będziesz stosował
  • Odpowiedz
@aikonek: Popelniles kilka bledow. Nie - nie jestem handlarzem. Ten stan rzeczy nie jest wina handlarzy. To wina kupujacych (lol ! ) . To ty chcesz miec tanio wiec rynek sie dostosowuje. Idziesz po kielbase do piotra i pawla czy almy czy #!$%@? po dykte do biedry ? BO TANIO ! no #!$%@? ze papier i folia ale tanio. Nadal liczysz ze to kielbasa. Licz dalej :) Napisz do biedry ze
  • Odpowiedz
@szaremyszki: Na kiełbasie z Biedry jest napisany skład i każdy widzi, ile jest % mięsa, a ile papieru toaletowego. Janusze w ogłoszeniach nie ujawniają "składu". I nie wiesz, czy kupujesz Tiguana, czy wyklepany przystanek autobousowy z Ameryki. Proste jak budowa cepa. Chyba dalej nie rozumiesz o co chodzi. Dla przykładu, ten Tiguan jest o jakieś 20 tysięcy tańszy niż być powinien. Od razu to śmierdzi wałem na kilometr, ale z ciekawości
  • Odpowiedz
Nie znam się na samochodach, nie interesuje mnie motoryzacja, nie kręci mnie to


@aikonek: to jakim prawem wydajesz tak daleko idace osądy ? Nie znasz sie to wsiadaj w tramwaj albo w taxi. Dobra rada - nie szukaj aut na allegro/otomoto/olx . Tam sa wszystkie o 20 tys tansze ale cena jest podniesiona zeby sie nikt nie kapnal. Tiguan to jakis amator - powinien cene wyrownac i bys lyknal jak mlody
  • Odpowiedz
@szaremyszki: twoja argumentacja to jakiś inwalida totalny. Pewnie, że pojadę tramwajem nad morze z dzieciarami. Gdzie mam szukać jak nie na allegro/otomoto/olx? Gdzie ludzie sprzedają samochody?
  • Odpowiedz
@aikonek: To poczekaj chwile. Albo chcesz samochod kupic albo chcesz byc wyruchany bo sie miotasz . Jestes targetem dla salonow nie do rynku uzywanych samochodow .Poprostu sie nienadajesz. Albo sie naucz funkcjonowac w branzy albo wypinaj dupsko. Nie ma innej alternatywy. Chociaz napisales ze automotiv cie nie kreci wiec chyba wiemy jak skonczysz
  • Odpowiedz