Wpis z mikrobloga

Cześć,

wołam osoby spod tagu #rower #szosa #przelaj i #gory - w czerwcu bym chciał zrobić coś fajnego, znaleźć się w Jeleniej Górze (bo mam fajny pociąg bez przesiadek z Torunia) i jechać przez góry do... Bieszczad (Sanok/Lesko). Kilometrowo testowałem się na majówce, za jakiś czas powinienem się sprawdzić na przewyższeniach w lesie. Czasu będę miał sporo, jak się nie uda to nic się nie stanie. To będzie pierwsza wyprawa tego typu i jestem ciekaw co z tego wyjdzie.

Trasę zacznę planować na Stravie w przyszły weekend (14-15 maja, czyli miesiąc przed wyjazdem), teraz brakuje mi punktów obowiązkowych do podjechania. Podjazdy szosowe lub przełajowe/mtb - dla mnie nie będą mieć znaczenia. Chcę połykać metry w pionie jak Nairo ;)

Czekam na propozycje i uwagi miejscowych osób :) Może ktoś zna ładne odcinki z punktu A do punktu B? Serio, nie znam gór, byłem kilka razy w szkole i tyle ;)

Może ktoś zaoferuje nocleg (jestem przyzwyczajony do spartańskich warunków w akademiku, więc dużo mi do szczęścia nie potrzeba)? To też ułatwi prowadzenie trasy.

Tak, znam stronkę altimetr czy segmenty na strawie. Zdecydowanie wolę poczytać opinie osób, a nie przeglądać tabelki.

Wołam @metaxy, czyli wujka dobra-rada i osobę, która mnie zainspirowała do tego typu wyprawy (ʘʘ)

#jeleniagora #walbrzych #klodzko #rybnik #nowytarg #rowerowykrakow #krosno #sanok
k.....a - Cześć,

wołam osoby spod tagu #rower #szosa #przelaj i #gory - w czerwcu ...

źródło: comment_h1kuOEfOHuDOO8fPkYKXQXsrBPeBn9Tf.jpg

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kocurkolandia: Nie wiem jak dokładnie będziesz jechał bo rozdziałka na to nie pozwala, ale będziesz koło Wałbrzycha przejeżdżał (moje tereny). Polecam odwiedzić góry suche, szosą albo terenem MTB są naprawdę niezłe podjazdy. Jest tam też strefa MTB fajnie oznaczona, najwyżej położony zamek w Polsce. Góry suche mimo że nie najwyższe to są polecane nie bez powodu tylko turystom z kondycją. Ogólnie to cała trasa nieźle po górach jest poprowadzona jak
  • Odpowiedz
@shusty: Też nie wiem jak będę jechał - po to dodałem tego posta, aby poznać opinie innych i mieć inspirację. Jak pisałem wyżej - trasa z miniaturki to szajs, szybki podgląd w czym rzecz :)
Trasa będzie ostatecznie robiona na Stravie - od ponad roku jej używam do wyznaczania odcinków i jest okej. Nie gryzie się z Garminem, wręcz przeciwnie.
Dzięki za Góry Suche, obadam Internety, co i jak. Jak
  • Odpowiedz
@kocurkolandia: nie "do Bieszczad" tylko "w Bieszczady". Jesli zdexydujesz sie na Krosno to moge sprobowac zalatwic jakis nocleg. Miasto warte odwiedzenia. Nie widze dokladnie jak chcess jechac, ale zobacz sobie jak od Nowego Sącza dojechac na dukle z pomienieciem Krosna i Jasla i taka trase polecam. (W miedzy czasie tylko o Krosno zachaczyc w celach noclegowych i pozwiedzania rynku i zamku Odrzykonskiego)
  • Odpowiedz
  • 0
@kocurkolandia: 15km od Krosna mogę Cię przespać w domu rodzinnym. Ja będę jechał dookoła Polski, ale rodzice będą na pewno w domu i bez problemu Cię przenocują i nakarmią.
  • Odpowiedz
@kocurkolandia: @kono123: Dokładnie! Szkoda kończyć na Sanoku. Serpentyny w Załużu, i wogóle "pętla bieszczadzka" - aż sie prosi, a przynajmniej skoczyć nad solinę!
no i powodzenia bo to troche kilometrów jest, ale trzymam kciuki żebyś dał radę!
  • Odpowiedz
@kocurkolandia @Grzechu10g Solina jak się jest w pobliżu obowiązkowo ;D pętla też tylko to już wymagająca trasa, no ale jak po takich km będziesz w stanie to polecam. Sam nie przejechałem, ale znam gościa co z Rzeszowa jeździ na pętle i to nie najłatwiejszą trasą, ale widokową ( dużo górek i widoków ) i to bez problemów.
  • Odpowiedz
@metaxy: Opcja zatrzymania się u twoich rodziców jest super, dziękuję :) Wszystkie ciekawe punkty / podjazdy spróbuję posegregować za tydzień w weekend jak przyjadę z Wawy i poinformuję co i jak.
  • Odpowiedz