Wpis z mikrobloga

@kontra: Opera Next u mnie już płynniej odtwarza strony niż Chrome, sama jest piekielnie szybka... No ale nic jeszcze nie ma poza lepszym Speed Dialem, Schowkiem... Ciekawe w jakim czasie będą te funkcje przywracać, dziś coś wspominali, że będą, ale coś od dupy strony chcą zacząć (Opera Link ok, ale dalej wymienili skórki, funkcje kart i geolokację).
@endl3ss: faktycznie szybkością zabija. Ale jednak sporo mają jeszcze do zrobienia z tym ;) Pierwsza rzecz, która mi się rzuciła w oczy podczas chodzenia po wypoku - jak klikam link i przechodzę na kolejną stronę, to przez moment jest biały ekran zanim się załaduje ta nowa. To super irytujące. Ale jak zrobią taką funkcjonalność jak jest na 12, to będzie miazga, bo faktycznie ta Next jest super szybka.
@parsiuk: W przypadku Opery wiąże się to ze zmianą silnika, może nie mieli pomysłu na rozwój Presto... Nie wiem. Sam z Operą jestem tylko dla funkcji jakie zgromadziła przez lata, bo renderowanie stron kuleje, w przyszłości kuleć nie będzie i o ile funkcje wrócą to okej, jeśli nie to i tak pewnie będę używał bo alternatywy nie ma. No chyba, że w końcu Firefox przestanie się zamulać :)
@kontra: Boję się tylko w jakim tempie i w jakiej kolejności będą wszystko przywracać. Cóź, może zmiana silnika była nieunikniona. Teraz budować Operę praktycznie od początku :c
@endl3ss: dziwi mnie trochę, że tak to wygląda, bo Opera ma większość funkcji niezależnych od silnika. Może w tym Nexcie po prostu bawią się WebKitem, i będą przywracać funkcje we w miarę rozsądnym tempie ;)