Wpis z mikrobloga

Jako że znalazłem moje prawo jazdy w chipsach, proszę was o szanowne Mirki, o wskazanie czyja wina byłaby przy poniższej sytuacji. Z jednej strony przed wjazdem na rondo są strzałki z kierunkami jazdy, a z drugiej mówi się, że po rondzie można jeździć w kółko bez końca.
#prawojazdy #januszeprawajazdy
Bromatologia - Jako że znalazłem moje prawo jazdy w chipsach, proszę was o szanowne M...

źródło: comment_AtGKRJNTL49cxcc0WLHK4hGq8u8zuKFC.jpg

Pobierz

Czyja wina?

  • 1 68.2% (2025)
  • 2 31.8% (946)

Oddanych głosów: 2971

  • 139
  • Odpowiedz
@Bromatologia: Winna jest 2 bo w ogóle nie powinna tam być. Zewnętrznym pasem ze strzałką na prawo/prosto zawracać na rondzie, mhmm, powodzenia. Inna sprawa gdyby dwójka zaczynała z innej strony skrzyżowania, no ale to już inne sytuacja. Te 30% ma rację.
  • Odpowiedz
dwa patrole (wezwany i przejeżdżający obok) jak i ubezpieczyciel sprawczyni jednogłośnie stwierdzili, że to jej wina


@Diano: czyli wg nich i Ciebie możesz wymusić pierwszeństwo na samochodzie, którego tam nie powinno być?
  • Odpowiedz
Skoro jej tam nie powinno być, to na logikę, to ona wymusiła chyba, co nie ? Zdaje mi się, że szukasz dziury w całym, poza tym w przypadku katowickiego ronda dodatkowo są linie przerywane przy zjazdach. Zjeżdżałem z pasa zewnętrznego bo mogłem - wg znaków poziomych i pionowych - a jej najzwyczajniej w świecie nie widziałem, gdybym widział z pewnością bym ją przepuścił gdybym zauważył, że nie jedzie tak jak powinna, zgodnie
  • Odpowiedz
@aanndrzej: serio jesteś instruktorem jazdy?? Oba pojazdy wjeżdżając na rondo wiedzą, że nie wystąpi między nimi kolizja, bo mają pasy kierunkowe. Pojazd 1 mijając drugi zjazd ma pewność, że na prawym pasie nie będzie żadnego samochodu, a jeśli tam będzie jakiś pojazd to albo nie ustąpił pierwszeństwa pojazdowi znajdującemu się na rondzie, albo zjeżdżał nie tym zjazdem co trzeba, więc nie dostosował się do nakazu skrętu w prawo lub prosto
  • Odpowiedz
Prosta zasada - zmieniasz pas, ustępujesz pierwszeństwa pojazdom na nim się znajdującym. Żadnej innej logiki tu nie ma

Wina jedyneczki, proszę bardzo mandacik. Najłagodniej spowodowanie kolizji drogowej, drożej wymuszenie pierwszeństwa przejazdu :)


@FiK: W tym przypadku to właśnie 2 zmienia pas ruchu, który w tym przypadku jest wyznaczony przed rondem, a w przypadku ronda w Katowicach pasy ruchu są wyznaczone również na rondzie.
https://www.google.pl/maps/@50.2647639,19.0240531,3a,75y,295.59h,83.11t/data=!3m6!1e1!3m4!1s6PAk3i8EHj6DGtLNmt3kfA!2e0!7i13312!8i6656
  • Odpowiedz
@aanndrzej: takie rondo jest tożsame z bezkolizyjnym skrzyżowaniem. Strzałki prosto, oddzielny cykl na lewoskręty itd. Jeśli wszyscy pojadą zgodnie z przepisami, nie ma szans kolizji.

Przecież napisałem, że jeśli tam będzie jakiś pojazd to znaczy że nie ustąpił pierwszeństwa pojazdowi na rondzie. Czyli właśnie to o co pytasz

Przerażający jest wynik tej ankiety...ponad 1800 osób obwinia nr 1, a niecałe 900 nr 2. Strach na drogę wyjechać
  • Odpowiedz
@Dansann:

Many of the rules in the Code are legal requirements, and if you disobey these rules you are committing a criminal offence. You may be fined, given penalty points on your licence or be disqualified from driving. In the most serious cases you may be sent to prison. Such rules are identified by the use of the words ‘MUST/MUST NOT’. In addition, the rule includes an abbreviated reference to
  • Odpowiedz