Wpis z mikrobloga

Jako że znalazłem moje prawo jazdy w chipsach, proszę was o szanowne Mirki, o wskazanie czyja wina byłaby przy poniższej sytuacji. Z jednej strony przed wjazdem na rondo są strzałki z kierunkami jazdy, a z drugiej mówi się, że po rondzie można jeździć w kółko bez końca.
#prawojazdy #januszeprawajazdy
Bromatologia - Jako że znalazłem moje prawo jazdy w chipsach, proszę was o szanowne M...

źródło: comment_AtGKRJNTL49cxcc0WLHK4hGq8u8zuKFC.jpg

Pobierz

Czyja wina?

  • 1 68.2% (2025)
  • 2 31.8% (946)

Oddanych głosów: 2971

  • 139
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Do wszystkich którzy zagłosowali na 1 apeluję żeby odłożyli prawo jazdy do chipsów tam gdzie je znaleźli. Miałem identyczną sytuację na rondzie w katowicach, dwa patrole (wezwany i przejeżdżający obok) jak i ubezpieczyciel sprawczyni jednogłośnie stwierdzili, że to jej wina, bo nie zastosowała się do sygnalizacji poziomej i mimo nakazu jazdy ze swojego pasa na wprost lub zjazdu pierwszym zjazdem wymusiła na mnie pierwszeństwo skręcając w lewo (jadąc cały czas zewnętrznym pasem).
  • Odpowiedz
@Bromatologia: Nad czym tu w ogóle się zastanawiać? Czemu ludziom tak #!$%@? na rondach?
Nie ma linii ciągłej, czyli żaden z nich nie ma nakazu zjeżdżać którymkolwiek zjazdem z ronda. Jedziesz wewnętrznym pasem, chcesz zjechać, a tam ktoś jedzie? To robisz #!$%@? kolejne okrążenie.

Nie wiem co jest z tymi ludźmi, że mają jakąś fobię przed zawracaniem. "O NIE, JESTEM NA ZŁYM PASIE, #!$%@?Ę SIĘ POD TIRA NA PRAWIDŁOWYM PASIE,
  • Odpowiedz
@Diano: edit. Jak już ktoś słusznie zauważył na rondzie w Katowicach przy zjazdach są dodatkowo linie przerywane. W przypadku obrazka od którego wszystko się zaczęło, wszystko zależy od tego jak policjant wezwany na miejsce zdarzenia orzeknie. Oboje w pewnym sensie mają pierwszeństwo, a zarazem łamią przepisy.. Jak już wspomniałem wcześniej oba pojazdy powinny mieć możliwość bezkolizyjnego opuszczenia ronda, niestety w niektórych przypadkach ronda zostały źle przemyślane i zaprojektowane co rodzi
  • Odpowiedz
@CiociaKlocia: W przeciwieństwie do innych sam miałem nieprzyjemność uczestniczyć w takiej sytuacji na drodze i dzielę się z wami tylko moją wiedzą i doświadczeniem kto wg policji a nie wykopowych januszy jest winny w taki m wypadku.
  • Odpowiedz
@CiociaKlocia: Pozdrów ojca, nie wnikam czy mówisz prawdę czy też nie, ale prawda jest taka a nie inna, w moim przypadku policja orzekła winę pani która jechała zewnętrznym pasem i wymusiła na mnie pierwszeństwo nie stosując się do znaków.
  • Odpowiedz
@CiociaKlocia: Raczej wątpię żeby dwa patrole (czterech policjantów), jak i ubezpieczyciel sprawczyni któremu potem przedstawiłem sprawę przy oględzinach pojazdów byli jak ty to nazwałaś ciężkimi idiotami. Przyjrzyj się rondzie w Katowicach, temu obok spodka, tam takie stłuczki mają często miejsce. Rysunek nie jest dokładny, ciężko więc opierając się tylko i wyłącznie na nim wyrokować.
  • Odpowiedz