Wpis z mikrobloga

Jako że znalazłem moje prawo jazdy w chipsach, proszę was o szanowne Mirki, o wskazanie czyja wina byłaby przy poniższej sytuacji. Z jednej strony przed wjazdem na rondo są strzałki z kierunkami jazdy, a z drugiej mówi się, że po rondzie można jeździć w kółko bez końca.
#prawojazdy #januszeprawajazdy
Bromatologia - Jako że znalazłem moje prawo jazdy w chipsach, proszę was o szanowne M...

źródło: comment_AtGKRJNTL49cxcc0WLHK4hGq8u8zuKFC.jpg

Pobierz

Czyja wina?

  • 1 68.2% (2025)
  • 2 31.8% (946)

Oddanych głosów: 2971

  • 139
  • Odpowiedz
1 Głosów: 336 (68.29%)

2 Głosów: 156 (31.71%)


@Bromatologia: Ło panie, co za wyniki. Zgoda, że zgodnie ze znakami poziomymi to jedynka ma pierwszeństwo, ale tylko przy założeniu, że jedynka wie, z jakiego pasa wjeżdżała na rondo dwójka, także jedynka musiałaby po prostu zapamiętać ten samochód. A więc mamy trzy sytuacje: jedna wjazd na rondo, druga złamanie oznakowania poziomego przez jedynkę i trzecia, gdy jedynka się wpycha przed dwójkę. Moim
  • Odpowiedz
  • 1
Popieram kolegę @Zarzad_Powierniczy - Nie słyszałem lepszych zasad od tych z uk, oczywiście zdarzają się ronda, na których problem jest zając pas do jazdy "na wprost" ale to marginalne przypadki. Głównie na takie ronda i tak nie zmieści się drugi samochód. Tu mój wpis o rondach. http://www.wykop.pl/wpis/11648223/coraz-wiecej-osob-przyjezdza-do-uk-bedziecie-pewni/ Głupszych przepisów z pl o jakich opowiada @aanndrzej za to nie słyszałem, po co wam w takim razie dwupasmowe ronda?
  • Odpowiedz
@Bromatologia: Ej #!$%@?, gdzie jest takie #!$%@? rondo bez dodatkowych linii przerywanych dla zewnętrznego pasa? Bo to mi wygląda na kolejny wymyślony przykład, który nigdy nie występuje, nawet na polskich #!$%@? drogach.
  • Odpowiedz
Same debile... Pojazd niebieski nie miał prawa się tam znaleźć, więc on zawinił. Na tym pasie gdzie on jest można jechac tylko w prawo lub prosto. Potem jest namalowana wyspa i nie ma prawa na nią wjechać. Źle jest to narysowane
  • Odpowiedz
@sarcev: na upartego - dwa mandaty. 2 za niestosowanie się do oznakowania poziomego, Ty za spowodowanie kolizji/wymuszenie pierwszeństwa
  • Odpowiedz
@Dansann: Nie ma, masz używać jeśli to przynosi korzyści innym użytkownikom ale de facto nie ma takiego przepisu który nakazuje bezwzględnie stosować. Też tutaj zdawałem BTW.

  • Odpowiedz