Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Czy powinienem iść na informatykę i w programowanie, jeżeli nigdy w życiu nie miałem z tym styczności? Na informatyce w licbazie była obsługa painta, excela i powerpointa... Dlatego nawet nie myślałem nad zdawaniem tego przedmiotu na maturze. Za to z matematyki i fizyki jestem bardzo dobry. Angielski również perfekcyjny.
Wiem, że na wykopie panuje popularne przekonanie, że wiek 14 lat to za późno na naukę programowania. Ale jak ma się to do rzeczywistości? Uderzałbym w PW i UW, z dostaniem się nie będzie żadnych problemów. Ale czy się utrzymam, jeżeli nic na razie nie umiem? Jest sens?
#programowanie #informatyka #studia

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( http://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Po co to?
Dzięki temu narzędziu możesz dodać wpis pozostając anonimowym.
  • 17
Idź, ale daj sobie najpierw jakiś czas na sprawdzenie czy Ci to podpasuje. Jak masz więcej jak tydzień na decyzję to poświęć temu tydzień, przez co najmniej 11h ucz się programować i sprawdź jak się z tym czujesz
@AnonimoweMirkoWyznania: u mnie na roku jakieś 2/3 ludzi potrafiło coś tam zaprogramować, ale z pozostałej części wielu ludzi dobrze sobie radziło, wielu też odpadało. Ogólnie program uczelniany jest tak skonstruowany jakbyś startował od zera (jedynie zakładają znajomość Excela i takich pierdół). Poza tym wiele razy napotykałem w pracy ludzi, którzy uczyli się programować stosunkowo późno jak na piwniczane warunki i niczym nie odstawali.

Raczej nikt tutaj na poważnie nie pisał, że
@AnonimoweMirkoWyznania: ja zajalem sie programowaniem na powazniej w wieku 21-22 lat. siedz i #!$%@? gownoprojekty, zwracaj uwage na to, zeby cos bylo zrobione dobrze, a nie na zasadzie "byle dzialalo". po paru miesiacach mozesz dostac robote jako junior i wtedy juz bedziesz sie uczyc w ekspresowym tempie.
Anon: Wydaje mi sie, ze informatyka na UW to bardziej "computer science" niz "software engineering". Jezeli lubisz matematyke to na studiach z "computer science" jest duzo fajnej matematyki (a programowac tez sie nauczysz, ale raczej przy okazji - ja tak mialem :P ).

To jest anonimowy komentarz.
Zaakceptował: sokytsinolop