Wpis z mikrobloga

Obecnie PiS ma 234 posłów. Żeby stracili swoją większość musieliby utracić czterech posłów (ale to by było bez sensu, 230-230, więc w praktyce pięciu). Na miejscu opozycji robiłbym wszystko żeby skłócić tych najsłabszych, najmniej popularnych polityków i przeciągnąłbym ich wszystkich do Kukiz'15 (bliżej ideologicznie niż .N, PO i PSL). PiS nie miałby większości, dodatkowo byłby lekko zachwiany ( ͡° ͜ʖ ͡°) Oczywiście trudno odciągnąć ludzi od zwycięzców, ale myślę, że jest to do zrobienia wśród młodych PiSowców spragnionych prawdziwej dobrej zmiany i niektórych Januszów i Krystyn, które można by zmanipulować.
Ustawy w śmietniku, Polska ocalona ( ͡ ͜ʖ ͡) #polityka #strateg #pis #genialnyplan
  • 7
@norbw74: Wystarczy skłócić (w te brudne gierki politycy potrafią się bawić), a sami by pewnie przeszli do Kukiza, bo najbliżej im do niego. Poza tym, kilka razy słyszałem w wywiadach z posłami Kukiz'15 jak mówili np. "mam w PiSie znajomego i on mi powiedział to i tamto". W najniższych strukturach nie ma nienawiści międzypartyjnej, można to wykorzystać.
Za dużo #houseofcards może xD