Wpis z mikrobloga

Kolejny "skandal" z udziałem J.Korejby w rosyjskiej tv. Siergiej Kurginian, który już kilka tygodni temu ostro scierał z Korejba nazwał Polaka chamem o wyszedł ze studia.

Program oparty był na temacie usuwania pomników poradzieckich w Polsce.
Kurginian mówił, że to co robi Polska to prowokacja uderzająca w wartości Rosyjskie.
Gdy oddawano głos Korejbie prowadzący powiedział ostrzegawczo - "Jakub, tylko prosze o ton niżej"
Korejba - " Ja rozumiem dlaczego wy tak silnie trzymacie się przeszłości, dlatego, ze teraz u Was wszystko jest złe a przyszłości możliwe w ogóle nie ma".
Rosjanin krzyczy - "cham", i jeszcze jedno słowo, którego nie znam ale pewnie tez brzydkie, demonstracyjnie wstaje i wychodzi mówiąc jeszcze "ja wiedziałem, że tak będzie".
Korejba kontynuuje - "nie rozumiem dlaczego trzymacie sie najbardziej brzydkich częsci swojej przeszłości. Nie uda się się zrobić tak abyśmy zaczeli kochać Czernichowskiego, który zabijał bohaterów, rozstrzeliwał ludzi jacy 6 lat walczyli z hitlerowcami. Nie uda sie zrobić tak abyśmy lubili Stalina". Mówi jeszcze , że nie rusza sie grobów a potem zaczynaja mówić inni i prowadzacy zarzadza przerwe na reklamy.

Program długi i sciera sie wiele spojrzeń na przeszłość w kwestii polsko rosyjskiej. Jeszcze całości nie oglądałem.

Akcja od 18:10

https://youtu.be/O5e2ADMQn5E?t=18m10s

Fot. Rosjanin opuszcza studio.

#rosja #rosyjskiemediaopolsce #4konserwy #neuropa
Pobierz szurszur - Kolejny "skandal" z udziałem J.Korejby w rosyjskiej tv. Siergiej Kurginian...
źródło: comment_KP3K5he25qtNvNMfcSJEZXrt143ouKz5.jpg
  • 8
@zbyszko17: Nie znam niestety jezyka na tyle dobrze aby robić długie filmy z dokładnymi napisami. Tam nie można niczego uprościć.
No i nie mam czasu ostatnio. I tak mam już zaczete tłumaczenie innego programu gdzie dla odmiany Polak chciał opuscic studio po uwagach adwersarza ale został powstrzymany. Dlatego tutaj tylko prztłumaczyłem kłótnię.
@szurszur:

Korejba mógłby sobie odpuścić ten komentarz na temat przyszłości Rosji.Bo to wywołało taką reakcję. Jakby ktoś przyszedł do TVP i zaczął gadać ze Polska będzie #!$%@?łkiem bez przyszłości jak się Niemcy wyniosą to też by zareagowano ostro.
@PranieMuzgu: To prawda ale w stosunku do nas na tego typu uwagi pozwalaja sobie nawet rosyjscy prowadzacy. Przykład sprzed kilku dni. Prowadzacy mówi, że Polska to jedyny kraj, w regionie, który systematycznie zwieksza nakłady na armie. Polak powiedział, że robimy to bo nasza armia teraz jest smieszna. A prowadzacy - przez stulecia taka była. I tego typu złośliwości widziałem mase.
Nie zmienia to faktu, ze Korebja odgrywa pewna role, która nam