Wpis z mikrobloga

@theone1980: Albo czytasz tylko nagłówki gadzinówek pisowskich albo nie rozróżniasz "orzeczenia" od "wykładni przepisów w uzasadnieniu". Nawet wprost w tekście jest powiedziane że mowa o "ustalaniu wykładni ustaw", a nie stwierdzaniu niekonstytucyjności. Tu nie ma żadnych dylematów, po prostu dwie zupełnie odmienne sytuacje.

Sytuacja jest najwyraźniej tak ciężka że trzeba się łapać wszystkich chwytów.
@theone1980: Ale co Ci mam wymieniać? Orzeczenie TK odnosi się do konstytucyjności przepisów, opinia SN z 2009 odnosi się do, cytuję z niezaleznej!, "poprzez przyznanie mu niemającej konstytucyjnego umocowania prerogatywy do ustalania wykładni ustaw". TK jak najbardziej ma konstytucyjne uprawnienia do orzekania w sprawach konstytucyjności przepisów, nie ustalania interpretacji przepisów.

A swoją drogą to screenshot zaznaczenia z Androida zamiast cytatu... Pełna profeska dziennikarska.
@wolodia: http://www.polskieradio.pl/7/129/Artykul/1612875,Uchwala-Sadu-Najwyzszego-Co-dalej-z-Trybunalem-Konstytucyjnym wiesz szczerze sytuacja jest pogmatana, sądy przeczą sobie różnica między orzeczniem wyrokiem, opinią, pogmatwane jest u nas, prokuratoa swoje SN swoje, TK swoje, opozycja swoje, student prawa może się pogubić nawet, nawet Miller uważa inaczej http://leszek-miller.blog.onet.pl/2016/04/26/uchwala-skladu-siedmiu-sedziow-sadu-najwyzszego-z-dnia-17-grudnia-2009-r-iii-pzp-209/, jeden z niewielu lewakiów krórych szanuje
wiesz szczerze sytuacja jest pogmatana, sądy przeczą sobie różnica między orzeczniem wyrokiem, opinią, pogmatwane jest u nas, prokuratoa swoje SN swoje, TK swoje, opozycja swoje, student prawa może się pogubić nawet


@theone1980: Wykazałem Ci że informacja jest nieprawdziwa i Niezależna kręci burzę z niczego. Nie ma żadnej sprzeczności, głos SN i TK był cały czas taki sam, głos PG także do momentu połączenia urzędu i przejęcia go przez Ziobrę.
ale sądy mają duży spadek zaufania społecznego


@theone1980: Rozumiem, że w związku z obecnym konfliktem? Mógłbym prosić o źródło?

na razie cięzko się wypowiedzieć


@theone1980: To dlaczego wrzucasz bardzo silnie nacechowany obrazek? Tam teza jest postawiona bardzo wyraźnie i z pełną pewnością, a teraz nagle stwierdzasz że musisz dobrze poczytać choć 5h wrzucałeś na mirko rzeczy z nierzetelnego źródła o których najwyraźniej nie wiesz za dużo.

nie niezależna tylko bodajże
a dlaczego Miller-[ lewak tak silenie nacechowany tekst wrzucił?


@theone1980: Bo ma w tym interes polityczny? Jest to niesamowitą ironią historii że PiS-owcy oskarżają sądownictwo o postkomunistyczny, czerwony układ władzy, który trzeba zniszczyć a bez oporów korzystają z pomocy postkomunisty.

chciałem też pole do dyskusji stworzyć, dowiedzieć się coś


@theone1980: Nigdzie tego nie ma w Twoim wpisie, a w komentarzach linkujesz do gazety która propagandowo jest gorsza od Wyborczej. Naprawdę,
to nie jest teza tylko oficjalne stanowisko


@theone1980: Kompletna bzdura, przecież Ci to wyjaśniłem kilka postów wyżej i tutaj:
http://www.wykop.pl/link/3142133/sad-najwyzszy-w-2009-orzeczenia-tk-nie-sa-wiazace-dzis-broni/#comment-36287647
Wyrywasz cytat kompletnie z kontekstu; oczywiście że mowa o interpretacji przepisów, nie orzekania o konstytucyjności. Zresztą sam demotywator jest kompletnym kretynizmem bo wynikałoby z niego że SN wprost zaprzeczał Konstytucji w 2009 roku, co oczywiście nie jest prawdą. Podkreślasz zdanie które w żaden sposób nie odnosi się do orzeczeń TK.
@theone1980: Sytuacja nie jest pogmaywana tylko randomy takie jak ty zaczynają bawić sie w prawników a jak sobie uświadamiają ze nie maja żadnej wiedzy na ten temat i jednak wypadaliby skończyć studia żeby być kompetentnym to ryk ze sytuacja pogmatwana i hurt durr ja nie rozumiem wiec oszukujo durr.