Wpis z mikrobloga

Wolaj mnie też, ja zaraz będę robić stripsy. Przyprawilem piersi z kurczaka wczoraj, zaraz obleje ciastem naleśnikowym i wymieszam w mące typu 450. Ale wszędzie słyszę, że w KFC nie robią żadnego ciasta nalesnikowego, tylko mięso, maka, woda, maka. Potem smaza.
  • Odpowiedz
@dragonowPL: nigdy nie robiłem, ale też dziś planuje! Moje filety marynują się w jogurcie od wczoraj. Jak nie będzie sprawdzonego przepisu, to ja u siebie dodam mąki ziemniaczanej pól na pół ze zwykłą- tak mi się wydaje, że będzie lepiej, żeby panierka nie była taka "sflaczała" :)
  • Odpowiedz
@TymArt: Też robiłem tym sposobem kiedyś, ale wyszły mi o wiele ciemniejsze, mniej apetyczne.

Protip: przy obtaczaniu w mące, nie obtaczaj jak zwykłego kotleta, tylko połóż i potrząsaj talerzem/miską z mąką tak żeby było równowmiernie obtoczone - porobią się wtedy te charakterystyczne frędzle ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@WszystkieFajneLoginySaZajete: ja jeszcze dociskam mąkę, tak żeby jej jak najwiecej się przykleiło do kurczaka :)
A ciemniejsze mogły wyjsć dlatego, ze za długo gotowałaś. One w oleju mogą się wydawać jeszcze bardzo jasne, ale jak je wyjmiesz to nabierają takiego złocistego koloru.
  • Odpowiedz