Wpis z mikrobloga

#xiaomi #redmi3 #redminote3 #redminote3pro #android
No mirki, właśnie stoczyłem moją największą bitwę z xiaomi, więc uznałem że powinienem się podzielić, może ktoś inny też ma taki problem.
Xiaomi Redmi Note 3 Pro:
Mam ten telefon od jakiegoś czasu, już dawniej dostałem zgodę na odblokowanie bootlodera, ale dopiero dziś się za to zabrałem, miało być szybko i bez problemu, klikam unlock i gotowe...
Dupa, nie działa, jakiś dziwny błąd już podczas logowania, znajduję że podobno działa z chińskiego romu, pobieram, chce wgrać... dupa, apka nie rozpoznaje update, pobieram wszystkie możliwe, kilka odpala, ale i tak nic nie wgrywa.
Znajduje info o VPN, testuje, nie działa, zmieniam na chiny, znowu bawię się w unlocka... poszło, ale teraz wywaliło mi error że niby inne konto mam na telefonie niż tutaj.
Resetuje wszystko do fabrycznych, może coś poblokowałem, tym razem nie blokuje żadnych usług miui, to samo, dupa. Kolejne 5 dziwnych sposobów, wszystkie failują.
Znajduje temat o naprawianiu zbrickowanych fonów, uznałem że co mi szkodzi, masa czerwonych napisów że to może zrypać fona jeszcze bardziej..., flashowanie fastboota, i wszystko zaczęło śmigać, instrukcja napisana w kilka minut poniżej...
Nie odpowiadam za szkody jakie może to spowodować, ale powodzenia :D

Jak odblokować bootlodera kiedy już żadne inne metody nie dają rady:
(wymaga posiadania zgody na odblokowanie bootloadera)

Etap 1: (całość: http://en.miui.com/thread-235865-1-1.html , pomimo że my nie mamy bricka, to jednak jest to jedyna metoda jaką udało mi się wgrać update, czy wgl cokolwiek)
1. Włączyć debugowanie po usb, zaakceptować komputer.
2. Pobrać flash toola i obraz fastboot china stable: http://en.miui.com/a-234.html
3. Sterowniki do adb i fastboot
4. Odpalić w edl: adb reboot edl
5. Sterowniki do HS-USB Qualcomm QDLoader 9008 (w menedżerze urządzeń będzie potem pokazywanie pod portami COM/LPT) Możesz je znaleźć po zainstalowaniu tego MiPhone w "MiPhone\Qualcomm\Driver", wgrywamy tak samo jak adb/fastboot, a to raczej każdy kto przynajmniej raz coś robił to wie jak.
6. Wypakować i wybrać w MiFlash, zaznaczyć na dole "Flash all"
7. Kliknąć Flash i się modlić.
8. Po skończonym flashowaniu ponownie skonfigurować miui, zgadzać się na wszystko co tyczy się ich usług, zalogować na konto itd.

Etap 2:
1. Teraz możesz pobrać chińskiego dev roma: http://en.miui.com/download-301.html#439
2. Wrzucasz gdzieś na fona przez USB, np do folderu "roms"
3. Wchodzisz apką do aktualizacji, klikasz 3 kropki w górnym prawym rogu, wybierasz że chcesz wybrać paczkę i wybierasz ten rom.
4. Znowu czekasz aż się wgra, i ponownie, na wszystko się zgadzasz, tym razem możesz zauważyć że miui samo wykryje że ten telefon jest już zarejestrowany, i będziesz musiał już tylko podać hasło.
5. Podziwiasz fakt że chiński-dev-rom jest lepiej przetłumaczony na angielski niż global i ma dziwne dodatkowe funkcje, a jednocześnie mniej śmieciowych apek.

Etap 3:
1. Instalujesz coś od VPN by móc się łączyć jako chiny, ja za radą kogoś z forum wybrałem jakieś dziwne VPN Hotspot Shield, nie wiem czy dobre, czy nie zrobi z ciebie botneta, ale działa, i to nawet sprawnie.
2. Wybierasz że chcesz być z chin.
3. Odpalasz apkę od odblokowywania bootloadera, logujesz się na konto.
4. Odpalasz telefon w fastmode, power + vol down
5. Klikasz unlock i tym razem nie wywala błędu! (oby...)

I tak oto skończyła się moja pierwsza przygoda z flashowaniem romów i wszystkiego.
Przepraszam za błędy, późno jest, idę spać.