Wpis z mikrobloga

Siema mirki, rozpoczynam nowy etap w życiu ( ͡° ʖ̯ ͡°). Chce zainstalować sobie linuxa codzienny użytek, a ma służyć do grania w Starcaft 2 i ewentualnie jakieś inne gierki ze steama. A przede wszystkim ogladanie filmów i surfowanie po necie. CLI nie jest mi straszny, ale chciałbym jak najmniej problematyczny system. Rozmyślam nad Ubuntu LTS albo Linux Mint, jeśli mint polecacie to jaka wersja i czemu :O

i7 870, 6GB RAM, karta graficzna Nvidia, ssd

Osobiście używałem CentOS 7 (CLI tylko) do celów edukacyjnych (praca) no i Ubuntu ( szkoła).

#linux #linuxmint #ubuntu
  • 21
@BetonowyTampon: Będę miał windows 7 na dualboocie w razie czego, ale fajnie by było jakby śmigał - a widziałem że się da :D Wtedy mógłbym odejść od W7 na dobre ;)) Ale jak SC2 nie bedzie smigal to trudno ;)
@maxver: Osobiście z Ubuntu polecam albo standardową wersję z Unity, albo Xubuntu, bo Xfce jest lekkie i ładne. Ubunciak i Mint będą najbezpieczniejsze jak nie ogarniasz, łatwo znaleźć rozwiązania ewentualnych problemów w internecie. Jak podoba ci się OS X, dobrą opcją może być Elementary, a jeżeli chcesz mieć najlepszy menedżer pakietów i najbardziej wypchane oprogramowaniem repozytoria - Antergos. No ale tutaj może już pojawić się konieczność skorzystania z CLI ( ͡