Wpis z mikrobloga

@Moderacja na jakiej podstawie kasujecie wpisy i banujecie ludzi wrzucających zdjęcia z wrocławskiego wykop party, na których jest @gruszka92?

USTAWA z dnia 4 lutego 1994 r. "o prawie autorskim i prawach pokrewnych" - o rozpowszechnianiu czyjegoś wizerunku mówi Art.81.


Art. 81.

1. Rozpowszechnianie wizerunku wymaga zezwolenia osoby na nim przedstawionej. > W braku wyraźnego zastrzeżenia zezwolenie nie jest wymagane, jeżeli osoba ta otrzymała umówioną zapłatę za pozowanie.


2. Zezwolenia nie wymaga rozpowszechnianie wizerunku:

1) osoby powszechnie znanej, jeżeli wizerunek wykonano w związku z pełnieniem przez nią funkcji publicznych, w szczególności politycznych, społecznych, zawodowych;

2) osoby stanowiącej jedynie szczegół całości takiej jak zgromadzenie, krajobraz, publiczna impreza.


Pogrubiłem odpowieni fragment teksu, na wypadek gdyby znalezienie informacji w takiej ilości tekstu was przerastało.

#moderacjacontent #gruszkabagietstory #afera
  • 42
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Tamerlan: Polecam czytanie większej ilości książek, będziesz miał bogatsze słownictwo, to może i komentarz będzie na wyższym poziomie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Zwanek: Moderacja w żadnym wypadku nie powinna łamać stworzonego przez siebie regulaminu.
  • Odpowiedz
  • 0
@razdwaczy: Ale tu do łamania prawa jeszcze daleko. Jak pisałem, banowanie za chamskie zdjęcia mimo że nie jest dokładnie sprecyzowane w regulaminie, to jednak wg. mnie jest z nim zgodne.
  • Odpowiedz
  • 0
@razdwaczy: A tak dokładnie to:

Treści tworzone przez Użytkownika powinny być zredagowane w czytelny sposób, nie mogą mieć charakteru reklamowego i nie mogą naruszać obowiązujących przepisów prawa, zasad współżycia społecznego, dobrych obyczajów (w tym dobrych praktyk) oraz praw osób trzecich, w szczególności nie mogą zawierać:
wypowiedzi wulgarnych lub obraźliwych, w tym dotyczących innych Użytkowników Wykop.pl
wypowiedzi naruszających zasady dobrego wychowania i netykiety,
treści propagujących przemoc, treści drastycznych, bądź nawołujących do szerzenia nienawiści, rasizmu, ksenofobii lub konfliktów
  • Odpowiedz
@FotDK: straszysz bo wiesz ze #!$%@?. Zdjęcia owszem miały być robione ale na terenie imprezy a jak głosilo ogłoszenie miała być w lokalu. Robić owszem mogłeś ale udostępnić w internecie? do zobaczenia
  • Odpowiedz
@razdwaczy: Ja również dodałam link do ogólnego albumu z wykopparty, gdzie jest @Gruszka1992:, moderacja nie skasowała. Bo i z jakiego powodu? Album jest publiczny i jak widzę wyżej, ludzie wyrazili zgodę na wykonanie zdjęć, więc sorry Gruszka, zdjęcia dalej będą fruwać i nic już nie możesz z tym zrobić.

"do zobaczenia" - uuu, powiało grozą. ;-)
  • Odpowiedz
@Gruszka1992: xD

Ogródek obok klubu też należy do klubu.

I fotograf ma prawo wrzucać zdjęcia do folio. Nikt nie zgłaszał też sprzeciwu. Ewentualne obostrzenia mogliby mieć organizatorzy lub klub i jeśli by mi
  • Odpowiedz
@Gruszka1992: Weź się za siebie. Na początek przestań sobie wmawiać, że masz taką gruszkowatą budowę ciała i nic się z tym nie da zrobić. To można zmienić. Poprawa wyglądu to poprawa samopoczucia, a to powinno przełożyć się dodatnio na wiele stron twojego życia.
  • Odpowiedz