Wpis z mikrobloga

@Moderacja na jakiej podstawie kasujecie wpisy i banujecie ludzi wrzucających zdjęcia z wrocławskiego wykop party, na których jest @gruszka92?

USTAWA z dnia 4 lutego 1994 r. "o prawie autorskim i prawach pokrewnych" - o rozpowszechnianiu czyjegoś wizerunku mówi Art.81.


Art. 81.

1. Rozpowszechnianie wizerunku wymaga zezwolenia osoby na nim przedstawionej. > W braku wyraźnego zastrzeżenia zezwolenie nie jest wymagane, jeżeli osoba ta otrzymała umówioną zapłatę za pozowanie.


2. Zezwolenia nie wymaga rozpowszechnianie wizerunku:

1) osoby powszechnie znanej, jeżeli wizerunek wykonano w związku z pełnieniem przez nią funkcji publicznych, w szczególności politycznych, społecznych, zawodowych;

2) osoby stanowiącej jedynie szczegół całości takiej jak zgromadzenie, krajobraz, publiczna impreza.


Pogrubiłem odpowieni fragment teksu, na wypadek gdyby znalezienie informacji w takiej ilości tekstu was przerastało.

#moderacjacontent #gruszkabagietstory #afera
  • 42
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Tamerlan: Nie wiem czy zauważyłeś, ale to było pytanie. Zadam je jeszcze raz gdybyś go jeszcze nie przetworzył. Czy Twoim zdaniem wykop party nie jest zgromadzeniem, lub imprezą publiczną?
  • Odpowiedz
Czy Twoim zdaniem wykop party nie jest zgromadzeniem, lub imprezą publiczną?

@razdwaczy: Nie jest, a Gruszka na zdjęciach nie spełnia kryteriów osoby stanowiącej jedynie szczegół całości takiej jak zgromadzenie.
  • Odpowiedz
@razdwaczy: też mnie śmieszą zastrzeżenia ludzi, którzy uczestniczyli w tych wszystkich wykopparty, że nie życzą sobie publikacji fotografii na których są.

Tchórzliwe cykory bez charakteru.
  • Odpowiedz
@Ginden: sam się zgodził na zdjęcia i nie wyraził sprzeciwu co do publicznego albumu a miał ku temu okazję co każdy uczestnik potwierdzi bo ok 15 osób skorzystało z tej opcji. Reszty nie komentuję. A Grucha wie co mu grozi jeśli pókdzie dalej z tym swoim zgłaszaniem.
  • Odpowiedz
otwarte ( dostępne dla wszystkich potencjalnych uczestników, bez względu na

wiek, płeć, sprawność ruchową itp., pod warunkiem uprzedniego wyrażenia

akcesu lub zakładające spontaniczny udział bez wcześniejszych zgłoszeń )

@Ginden: @Tamerlan: Wykop party nie mieści się w tej definicji imprezy otwartej?
  • Odpowiedz
  • 2
@razdwaczy: Wykop musi działać w granicach prawa, ale kieruje się też własnym regulaminem, więc nie wiem w czym problem.
To prywatny serwis, więc mogą nawet banować za ludzika w kosmosie, a nam nic do tego. My co prawda możemy to krytykować i uważać za głupie, ale nie możemy wymagać, żeby tego nie robili ;d
  • Odpowiedz
@Zwanek: Mam nadzieję że tylko w przypadku portalu ze śmiesznymi obrazkami jesteś taki uległy. Skoro założyłem konto na tym portalu to zobowiązałem się do przestrzegania jego regulaminu, ale moderacja również. Niech dodadzą zapis że mogą banować za wrzucanie zdjęć grubasów z gruszką zamist twarzy, wtedy nie będę miał nic przeciwko banowaniu ludzi za takie zdjęcia.
  • Odpowiedz
  • 0
@razdwaczy: Nie nazwałbym tego uległością. Nie da się ukryć, że te zdjęcia wrzucane są w złej wierze, a powoływanie się na to, że regulamin nigdzie sztywno i precyzyjnie tego nie zakazuje niczego nie zmienia. Nawet jeśli moderatorzy lekko naciągają zasady, to Imho robią to słusznie.
  • Odpowiedz