@JanuszProgramowania: Moim zdaniem jak ktoś bedzie chcial to poda mail Januszprogramowani@wp.pl i nie udowodnisz mu tego, że to nie jego mail jak nie będzie chciał. Tutaj sprawdza czy ktoś w ogóle chce podać email - jak nie chce to i tak nie poda.
@anonim1133: to po co walidować wogóle? wpuśćmy wszystko, najwyżej serwer pocztowy się #!$%@? przy wysyłce ale co za różnica, jak ktoś nie chce dostać maila to i tak nie dostanie ( ͡°͜ʖ͡°)
@pokazbobra: nie widzę w tym nic januszowego - walidacja jest dobra w wypadku, gdy spełnia oczekiwania. Generalnie z definicji walidacja to taka funkcja, która dla dowolnych danych wejściowych dla poprawnych danych zwraca zawsze prawdę, dla niepoprawnych - prawdę lub fałsz. Jeżeli oczekiwania są niskie - bo np. klient tak chce lub wykonujesz tą walidację na frontendzie i backendzie i nie zależy Ci na dokładności tej "z przodu", nie widzę w tym
@M4ks: hehe gdybym ja miał 15k to chyba bym więcej już nie potrzebował :) człowiek ogarnia 5 lat, level wysoki w php i w node.js, zna webpacki, babele, typescripty, cordove, html5 gamedev, es5, es6, es7, miliard bibliotek do jsa, dwa frameworki frontendowe, css/scss nie gnie mi już kolan a nawet "marnych" 6k nie przeskoczyłem ( ͡°͜ʖ͡°)
private boolean isEmailValid(String email) {
return email.contains("@");
}
private boolean isEmailValid(String email) {
return true;
}
Tutaj sprawdza czy ktoś w ogóle chce podać email - jak nie chce to i tak nie poda.
@JanuszProgramowania: No tak, a jakiego zachowania byś się spodziewał, skoro nie ma @?
Taka jest prawda.
Generalnie z definicji walidacja to taka funkcja, która dla dowolnych danych wejściowych dla poprawnych danych zwraca zawsze prawdę, dla niepoprawnych - prawdę lub fałsz.
Jeżeli oczekiwania są niskie - bo np. klient tak chce lub wykonujesz tą walidację na frontendzie i backendzie i nie zależy Ci na dokładności tej "z przodu", nie widzę w tym