Wpis z mikrobloga

Miraski, maj się zbliża... i #prezentnakomunie. Tablet. Nie chcę dyskutować o zasadności zakupu gówniarzowi tabletu itd itd. Moje pytanie jest proste: tablet, wiadomo, ma umić grać w gry. Czego mam szukać?

- Jakie taktowanie procesora
- czy 1,5 GB ramu wystarczy
- czy Android 4.4 jest ok, czy szukać koniecznie czegoś z 5.0/5.1?
- Lenovo? Samsung?

Max budżet: 1000zł

Pomocy Mireczki. Totalnie nie znam tematu.

#tablet #kupujzwykopem #lenovo #samsung
  • 9
@neo_vir: Dawno wypadłem z biegłości, ale pewne rzeczy się nie zmieniają.

Jeżeli ma być do gier, to przede wszystkim procesor. Właściwie to nie tyle sam procesor, tylko APU (procesor + grafika) z dobrym układem graficznym właśnie.

RAM zależy od nakładki - 1,5 GB to domena głównie Samsunga, który ma ciężkiego TouchWiza (nowe wersje podobno odchudzone, ale mówimy o tablecie do 1k). Celowałbym w 2 GB, o ile budżet pozwoli. Jeżeli nie,
@neo_vir: Tak jak pisałem, dawno w tym tak głęboko nie siedzę. To wygląda na aktualne ale chyba nie bierze pod uwagę mocy układu graficznego właśnie. To już kwestia raczej poczytania recenzji i zwrócenia uwagi na testy wydajności graficznej poszczególnych modeli. Z tego, co pamiętam, to Atomy mają dobrą wydajność CPU, ale GPU raczej średnie. Nie wiem, czy bierzesz pod uwagę Chiny, ale tamtejszy sprzęt może być kuszący.

W co w ogóle
Jak zwykle, Lenovo dystansuje Samsunga. Nie wiem, czy nie odpowiadam za późno, ale wybrałbym jednego z tych Lenovo na podstawie wielkości tabletu i wydajności układu graficznego. Spora rozdzielczość jest do udźwignięcia.