Wpis z mikrobloga

@bekart: stacjonarny! Jak kupisz w sklepie, sprzedawcy lepiej przyłożą się do swojej pracy czyli wyregulowania itp. Jak kupujesz przez Internet to ten rower nie jest dobrze przygotowany najczęściej. I i tak musisz jechać do sklepu by wyregulować. A już ich klientem nie jesteś, a Internetowym, jakby mieli mało roboty ze swoimi :-) taka praktyczna rada:)
@bekart: Normalnie bym się zgodził, że w stacjonarnym sklepie pewnie bardziej się przykładają niż w internecie ale chyba nie w tym okresie. Gdy ja kupowałem swojego Tribana kilka tygodni temu już wtedy rowery składali/regulowali taśmowo a klienci ustawiali się w kolejkę - nie są to najlepsze warunki. Gdy zobaczyłem jak mój Triban ma przykręconą kierownicę to autentycznie myślałem, że go nie skończyli składać. Jak się dowiedziałem, że "jest gotowy" to zabrałem
@rSaper:
pracuje w decathlonie na dziale rowerowym, faktycznie jak jest sporo klientów to do skręcania się nie przykładamy, tzn każdy rower wyjeżdża w pełni Bezpieczny, natomiast na takie niuanse jak krzywe klocki, zle ciśnienie w oponach, niewyregulowane przerzutki to przymykamy oczy.
Najlepiej przyjść w środku tygodnia i poprosić o rower z magazynu albo taki z nieprzykrecona kierownica.
@bekart:
@nic_na_sile:
@Tomeek:
@nic_na_sile: dlatego nie wymagałem że będzie wyregulowany. Wziąłem rower do domu i zrobiłem go po swojemu. Tylko uczulam żeby lepiej się nie nastawiać że się przyjedzie do sklepu i wyjedzie na rowerze - właśnie dlatego że jest sezon a to jest market.

@Sanremu: bywam w Decathlonie często i młyn potrafi być ogromny. Nie dziwię się że czasem przymykacie oczy ;)
@nic_na_sile: @rSaper: ja i tak samochodem pewnie podjadę po rower więc nie ma problemu z powrotem na kołach. Wrzucę go do auta i wrócę do domu.
W tygodniu ze względu na szkołę i pracę raczej nie podjadę. I tak mam mega problem z podjechaniem na wymianę opon w aucie :( Zresztą przy rowerze za 1500 PLN nie spodziewam się, że będzie bezobsługowy - przynajmniej na początku. Bo przecież każdy wymaga
@bekart: Pamiętaj, że i tak ten rower będzie średnio wyregulowany. Kupując pierwszy rower z decathlonu dopiero w domu zauważyłem np. że luz na łożyskach główki ramy. Jak masz podstawowe narzędzia i trochę chęci to dasz radę samemu dobrze wyregulować rower ;)
@Sanremu: no to akurat może tłumaczyć takie kwiatki. Ale w sumie przyznam się, że patrząc na ceny niektórych produktów to serio się nie dziwie, że tak jest. Dzięki mirku za info( ͡º ͜ʖ͡º)
@bekart:
@Tomeek:
chodzi o marze, sklep na błotnikach za 30 zł zarabia 20 zł (kupujemy je po 10 zł)
natomiast cena rockridera 340 za 800 zł to 750 zł (za tyle sklep kupuje go z magazynu, realnie wiec zarabia na nim 50 zł.
Cena roweru górskiego za 4500 to w magazynie 3000 zł ( chodzi o takiego białego fulla)
dlatego zawsze pracownik przy sprzedaży roweru będzie Ci proponował błotniki i
@Tomeek: obrót jest bardziej dla dyrektora sklepu istotny, premie pracowników zależą natomiast od progresu zarobków względem poprzedniego roku, a najwięcej zarabia się na akcesoriach.