Wpis z mikrobloga

Siema mirki z #rower #rowery #rowerowawarszawa
Dostałem propozycję zakupu roweru Ghost ERT5500 Fully MTB za 2.000zł
http://www.bikes-frankfurt.de/epages/64356447.sf/de_DE/?ObjectPath=/Shops/64356447/Products/GHO200000095500

Opłaca się?

Niestety jest w nim jedna wada, pęknięta śruba przy mocnowaniu dumpera. Gdzie i jak szukać takich śrub? Czy do konkretnego amortyzatora? Czy do ramy? #pomocy
Pobierz
źródło: comment_L37mHQ03ZOBhbW9yvXvm4aOEYvrAcKEg.jpg
  • 9
@dran2: To rower kumpla z pracy, który ogólnie zna się trochę na rowerach, ma kilka innych. Rok wg katalogu to 2007, jemu pękła ta śruba już kilka razy, waży 135kg, więc stwierdził, że nie będzie na nim jeździł, bo jest za ciężki. No a ta śruba też mu pękła przy zjeździe w górach, a nie na ulicy. Sam też nie jestem jakoś mega lżejszy (106kg), dlatego wole używany solidny rower niż
@markolm: normalne to na pewno nie sa, dolna wyglada mi na stal nierdzewna albo na tytan. jakbys mial to rozkrecone to bys wiedzial co jest pekniete a tak to... pamietaj ze nie musi byc z metalu pewnie mozna i uzyc jakis podkladek z nylonu czy teflonu a do srodka jakis pret gwintowany i nakretki. jakbys mial caly uklad to moglbys chodzic po serwisach a tak to dupa
@markolm: 2k to nie jest dużo jak na fulla. Spytaj kumpla ile płacił za wymianę tej śruby i skąd ją wziął. Jak to nie są jakieś duże kwoty to brałbym w ciemno. Oczywiście jeśli reszta jest sprawna. Sprawdź damper i amora czy nie ma luzów i czy nic nie cieknie. To najdroższe elementy w serwisowaniu, reszte się wyklepie ( ͡º ͜ʖ͡º)
@oleum: On kupował w sklepie z normalnymi śrubami, dlatego sie zastanawialismy czy są jakieś lepsze. Dostane ten rower na testy, jak bedzie mi się nim spoko jezdziło, to zapłace :) Dzięki za rady