Wpis z mikrobloga

@jokefake: Piękne muchołówki. U mnie ledwo wyrastają rosiczki. Są takie malutkie na 1mm ale już są włoski z kropelkami. Ziemię toczy jakiś biały grzyb ale dzielnie walczą. Muchołówka jeszcze nie wstała ale myslę, że to kwestia tygodnia.
Ziemię toczy jakiś biały grzyb


@Pro-Xts: to klasyka- prawdpodobnie masz za wilgotno, albo coś co nie powinno rozłożyło sie w glebie, w takiej sytuacji najlepiej jest po prostu zmienić torf.

pic rel. to pierwszy Bob poległy w chwale- zeżarł nie jedną ose, a padł bo na stancji której mieszkałem zmieniano orurowanie na dzielni i taki chlor poleciał, że po prysznicu czułem jak skóra mi z gęby chodzi, nawet filtrowanie jej nic
Pobierz jokefake - > Ziemię toczy jakiś biały grzyb

@Pro-Xts: to klasyka- prawdpodobnie ma...
źródło: comment_Xoth3Xfx9NsyyvINZsRlsEP1bG3HVoMK.jpg
to klasyka- prawdpodobnie masz za wilgotno,


@jokefake: Kwestia brudnej ziemi. Użytej z innych kwiatków z balkonu. Dodatkowo na początku podlałem kranówą ( ͡° ʖ̯ ͡°) Roślinki są tak małe, że nie ma szans na przesadzenie.
@HorribileDictu: jeśli sie nie jest hodowcą, albo fanatykiem -opcjonalnie nie ma oporowo zsyfiałej kranówy- to nie.
w każdym razie ja leje przefiltrowaną kranówą zwykłym filtrem do wody i jest ok.

@Pro-Xts: w internetach na pleśniawe polecany jest topsin, ja tam jestem fanem zmiany podłoża