Wpis z mikrobloga

Mirki spod tagu #motoryzacja #mechanikasamochodowa help! Podczas jazdy samochód zaczął mi się dławić, tzn w momencie kiedy jechałem bez wciśniętego pedału gazu strzelał i szarpał. Przejechałem tak kilka kilometrów z nadzieją, że dojadę do domu, niestety rozkraczył mi się po drodze. Podczas wciskania pedału gazu wyje, nie kręci silnikiem chyba. Co się tam mogło od...stawić? Wymieniałem niedawno sprzęgło. Przy okazji pragnę pozdrowić wszystkich posiadaczy/masochistów włoskich aut. Miraski pomóżcie bo jestem o krok od spuszczenia tego gówna do Odry. #lancia
  • 23
@CitroenXsara: Wymieniane było na "nowe", bez faktury oczywiście bo podatek, będzie drożej. Nienawidzę wizyt u mechaników i złotych rączek. Zrobią w ciula nieobeznanego w temacie człowieka jak chcą. Wymiana była spowodowana tym, że bieg wchodził przy wyłączonym silniku i samochodem dało się jechać, nie można było zmienić podczas zapalonego silnika. Na dwójce dojechałem do mechanika;) Teraz lipa jest po całości jak wyżej napisałem.
@jestem_legenda: To jest nas dwóch:) Nie znam się zbytnio, dlatego taki bełkot. Spróbuję jeszcze raz: Podczas jazdy przy wciśniętym gazie wszystko grało, kiedy puszczałem gaz samochód zaczynał szarpać i "strzelać":) Po kilku takich wariacjach pedał gazu przestał działać. Tzn po wciśnięciu słychać bliżej niezidentyfikowane przeze mnie dźwięki:) Wiem, że opisałem to jak jakaś blondynka, ale jestem zupełnie zielony w tematyce działania silnika. Najciekawsze, że stało się to po odebraniu samochodu z
@SweetSoulBrother84: Ja nadal nie rozumiem co jest problemem. Silnik reaguje na gaz czy nie reaguje? Jeśli reaguje to po włączeniu 1 biegu puszczeniu sprzęgła rusza? Jeśli nie rusza to czy słyszysz różnicę w dźwiękach spod maski kiedy naciśniesz albo puścisz pedał sprzęgła?
@SweetSoulBrother84:
czekaj gurwa, powoli.
- auto odpala i nie gaśnie, tak? Obroty trzyma normalnie? Co pokazuje obrotomierz?
- auto nie reaguje na gaz, tzn. obroty nie zwiększają się po wciśnięciu pedału, tak?
- wciskasz sprzęgło, wrzucasz bieg, puszczasz sprzęgło, a auto stoi w miejscu, tak? Nie gaśnie, nie dławi się, tylko brak reakcji?