Wpis z mikrobloga

Mirki bawię się w PHPie i Javie. Mam windows 10 ale mam go już dość, myślałem żeby wrócić do 7. Ale zastanawiam się nad przejściem na #linux i w sumie nic mi nie stoi na drodze oprócz braku photoshopa. Wiem że mogę się bawić w wirtualizację albo próbować przez wine. Ale jakoś nie chce. I dlatego mam dwa pytania:

- jeśli linux to jaki? #linux #debian #ubuntu #fedora #os #systemyoperacyjne #komputery #informatyka
- czy gimp da radę zastąpić photoshopa? Głównie zależy mi na automatyzacji - sekwencja wsadowa z PS #grafika #photoshop #gimp
  • 12
@lukasz1985m: Raczej nieskomplikowane rzeczy takie jak np. mam 1000 zdjęć i potrzebuje w nich wszystkich zmienić rozmiar na 1000px x 300px, lub dodać wszystkim watermark, przyciąć je np. o 50px od lewej i 60px od prawej... itd.
@psi-nos: Dopuki nie zaczniesz stawiać jakiś usług siciowych ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Mint jest dobry na stacje robocze, ale jak już mowa o bardziej serwerowych zabawach to zdecydowanie tego debsa bym radził.
@majsterV2: bardzo dużo oprogramowania na linuksa, nie będącego powszechnie w repozytoriach ma gotowe paczki dla ubuntu. Dla mnie jest dużą wygodą móc z tego korzystać, bo zabawa w kompilację albo kombinowanie z paczkami dla ubuntu na debianie, to czasem ogromna strata czasu. W LMDE nie możesz z tego korzystać. Poza tym dla systemów ubuntopochodnych masz znacznie większe wsparcie niż dla debianopochodnych. Z tego co widzę to lmde bazuje na debianie stabilnym,