Wpis z mikrobloga

Czy najnowsza wersja rasbian 18.03.16r. posiada domyślnie włączone SSH? Jeśli nie to jaki system będzie posiadał? Próbuję uruchomić raspberry pi ale nie mam jak podłączyć go do monitora. Podłączam raspberry pi przez kabel sieciowy do lapka, zmieniam na ip statyczne, skanuje podsieć programem i znajduje jedynie jedno aktywne urządzenie (czyli lapka). Jakieś pomysły co jeszcze można zrobić? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#raspberrypi
  • 12
@czynmydobro: A jaki wtedy będzie mieć ip/host raspberry pi? Przy "raspberrypi" nie działa. Logując się do routera powinienem chyba znaleźć ip podłączonego raspberry i tak chyba zrobię ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@robekk1978: podłączyłem malinę do routera i po zalogowaniu się do niego nie jest widoczna ( ͡° ʖ̯ ͡°) bo rozumiem że powinna być wyszczególniona w tabelce? Mam do niej jeszcze wyświetlacz na gpio (potrzebuje on specjalnej wersji systemu) jak nie wystartuje na nim to kupię kabel i wtedy będzie dokładnie wiadomo co się dzieje, czy startuje w ogóle system.
ziomekg - @robekk1978: podłączyłem malinę do routera i po zalogowaniu się do niego ni...

źródło: comment_v4RaC1vdW3LxN8WbYoBgr3rCnbNqQI74.jpg

Pobierz