Wpis z mikrobloga

Kupiłem sobie telefon w #orange, z którego wykonywałem połączenia tylko do rodziców, nigdzie się nie ogłaszałem ani nic kompletnie. Dzisiaj dzwonił do mnie numer 122776019. Pierw głuchy telefon, więc ja jako sprytny człowiek sprawdziłem go w internecie. Rozdajo odkurzacze. Za pół godziny drugi telefon i babka w słuchawce mówi, że wylosowano 30 osób, którym chcą rozdać super odkurzacze i pyta się czy numer kierunkowy do #elblag to 82-300. Skąd ona mogła wiedzieć gdzie mieszkam jeżeli nie podawałem nikomu numeru? A no telefonia sprzedaje nasze dane.... Setka znajomych otrzymała propozycje otrzymania odkurzaczy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#siecikomorkowe #telefony
  • 10
@Stulejusz_Wielki: Mój numer też kiedyś był w orange i czasami dostaje ciekawe propozycje garnków lub smsy. Niestety, ale ochrona danych osobowych to fikcja. Nawet ustawowy obowiązek poinformowania o wycieku jest ignorowany. Zapewne było podobnie jak tu
@OrangeEkspert: Sprawdźcie znajomych, którzy mają telefony w orange w Elblągu, do nich też dzwoniono. Obstawiam, że pół Elbląga obdzwonili. Ogólnie mam to gdzieś, bo skoro mam facebooka to jestem wszędzie. Ostatnio jak dzwoniła od Was telefonistka to jej powiedziałem, że zostały mi dwa miesiące życia, jednak mimo to ona nadal chciała mi przedstawić super ofertę na ostatnie moje dni.