Wpis z mikrobloga

Jestem ciekawy jak wygląda schemat płacowy w #korpo #korposwiat #pracbaza
Generalnie od czego zależy pensja? Doświadczenia czy wykształcenia? Zasadniczo korpo to takie miejsce, gdzie nie trzeba nic umieć poza powszechnym obyciem w MS Office i znajomością ang. Przychodzą tam ludzie z papierkami z jakichś socjologii, kulturoznastwa, ekonomii, ale też ludzie z papierkami inżyniera, IT etc. Powiedzmy, że chciałbym sobie przez jakiś czas popracować po skończeniu inżyniera i przemyśleć czy kontynuować studia na swoim kierunku czy może pójść w kierunku czegoś bardziej ekonomicznego, finansowego itd., żeby mieć też trochę o tym pojęcia. I jak to teraz jest, czy mając 3,5 roku studiów inżynierskich (dobra uczelnia) mam szansę na wysokie pensje i systematyczne jej zwiększanie, czy może panienka po 5 latach politologii i podyplomówce z marketingu będzie miała na to większe szanse? Nie mówię oczywiście o pracach typu HR, czy wklepywanie danych, a raczej jakiś zespół projektowy.
W przypadku konieczności podjęcia studiów II stopnia co mogłoby być ciekawe i przydatne? Cytując klasyka 'jak się nie poszło na budowę bomby atomowej to można spier****, bo inne studia to nie studia'. Jest w tym sporo racji. Nawet ekonomia, która może być interesująca to generalnie strata kilku lat życia i możliwy rak do nabycia. Już więcej się dowiem o ekonomii, gdy przeczytam książki Misesa, Miltona albo Rothbarda i rozwinę się matematycznie niż studiując ekonomię na polskich uczelniach. Co zatem?
#studbaza #studia #pytanie
  • 11
@bullets: jezeli myslisz nad IT i tworzeniem oprogramowania, to moim zdaniem nacierpiales sie wystarczajaco - teraz idz do korpo. Jezeli chcesz dalej natomiast studiowac to pojscie na ten sam kierunek mgr to dla mnie mija sie z celem - ja osobiscie bralbym cos z ekonomii, bardziej w kierunku finansow bankowosci itp, potem taka wiedza bedac programista bardzo plusuje.
@bullets: uważasz ekonomię za zmarnowanie lat życia, a sam chcesz się z inżynierem pchać w branżę finansową lol xD znam osoby, które kończyły ciężkie kierunki na AGH i pracują w korpo w finansach wyciągając niezłą kasę więc się da, jednak zależy w jaki dział chcesz wejść bo wiedza z finansów, ekonomii czy rachunkowości często jest potrzebna
@bartez_94: Korpo to nie tylko finanse. Są też korporacje firm IT, chemicznych, mechanicznych, lotniczych itd. A chodzi o to, że jak na start to całkiem nieźle płacą, więc można sobie jakiś czas tam popracować.
@Yasgood: Popatrz na oferty pracy pochodzące z korpo. Generalnie wygląda to tak:
- studia (jakiekolwiek- zarządzanie, biznesowanie, melanżowanie)
- ang
- umiejętność pracy w zespole
- ms office
- umiejętności miękkie
@bullets: no tak, ale pisałeś, że myślisz o kierunku ekonomicznym czy o finansach, o tamtych pozostałych nie mam pojęcia, nie interesują mnie zbyt szczególnie :P kasa fakt raczej niezła jest ogólnie na start nawet na stanowiskach juniora w porównaniu do mniejszych firm
co do wymagań to chyba nie do końca się orientujesz, to że studia możesz mieć praktycznie każde to jedno, ale coś umieć musisz(najbardziej patrzą na doświadczenie w cv), a
@bartez_94: No mógłbym o tym pomyśleć, ale waham się, gdyż może się to okazać stratą czasu. Czasem potrzebują papierka. Ale wiesz, same studia są teoretyczne, a nie praktyczne. Doświadczenia trochę już mam, ale najłatwiej mi się dostać do korpo i na chwilę obecną lepszy hajs.
@bullets: idz spokojnie z inzynierem, jak nie jestes ameba i trafisz do dobrego korpo to duzo sie nauczysz i po roku albo Cie dzwigna albo zmienisz na inne korpo za lepsze sianko