Wpis z mikrobloga

Podsumowanie akcji #mirkopaczkadlajasia
Wykopowicze!
Trzy tygodnie temu rozpoczęliśmy wspólną zbiórkę dla synka Gnidy – pora na małe podsumowanie.
Na wstępie chciałbym powiedzieć: brak mi słów.
Brak mi słów, by opisać jak wspaniałą Społecznością jest Wykop. Na co dzień #smieszkipozakontrolo – ale jak przychodzą gorsze dni to momentalnie potraficie się zjednoczyć i zrobić coś naprawdę wspaniałego. Pozwolę sobie przytoczyć słowa @a__s, która najlepiej chyba Was opisała:

Czy ja Wam już mówiłam, że jesteście najwspanialszą, najlepszą i najcudowniejszą Społecznością w całym internecie? Tak, w całym! I uwielbiam Was, ze wszystkimi Waszymi wadami i zaletami.


***********

W ciągu trochę ponad dwóch tygodni trwania zbiórki otrzymałem aż
66 przesyłek od 90 osób**:

99problems a_s alma angusxx8 arcctgx artax Aviendha b_g barwus berbell brick cyper czarna-tabletka damccio duchowsky ermik ewa321 gato gosuvart greggy gronard grv hattivatti haxxx hydros indianinka jackiedaniels JadeZabiorePL jakubz jaskrawa Jefrey JohnAbruzzi katalizat0r katera Kele kijeksamobijek kiwikuku knightrider kojot-mazur KontoBezNicku Krzysiekmls lokje lucpaw luqi13 mbielawski Majka94 MandarynWspanialy mdesign midnight mitchumi MozeSuker muszkaowocowka naprawalaptopow Nebayh nekochan neta NocnaFuria nowik olowpb OstroslupSpozywczy pato39 Patr0 paypalowiec pcform prawieprogramista Ricx Rrybak Saragaya sheilacooper shizofrenix shruikan sikudowanny slommy smar666 somethingisnoyes teddybear69 tyna0 vader05 vind waldesss walter-pinkman wykop zawi84


Cała akcja nie udałaby się, gdyby nie Wy – dlatego pragnę Wam podziękować.

Wiem, że to nie dużo, ale w ramach podziękowania każda osoba, która w jakikolwiek sposób pomogła mi w tej akcji otrzymała specjalne odznaczenie – „Pozytywnie Zakręcony”.
Pragnę podziękować też kilku osobom, które wspierały mnie w trakcie zbiórki:
- @damccio i @naprawalaptopow – za bezinteresowne doręczenie palety i tego wielkiego kartonu, który dzięki Waszemu wsparciu udało się całkowicie zapełnić
- @a__s @wykop – za promocję akcji i pomoc przy organizowaniu akcji,
- Piotrowi z @JadeZabiore_PL – za pomoc logistyczną, osobiste przyjechanie do Katowic, pomoc przy noszeniu wszystkich kartonów
- Mateuszowi – bratowi Marty, który był moim bezpośrednim „łącznikiem” z rodziną Piotra i dzięki któremu wiedziałem na co zwracać uwagę przy organizowaniu tej akcji (Mateusz posiada konto na Wykopie, natomiast nie jestem w 100% pewien czy mogę podać jego login, dlatego jeżeli chcesz to się ujawnij)
- mojemu przyjacielowi Michałowi, za to, że w ciągu dosłownie 30 minut załatwił mi samochód, bym mógł osobiście zawieźć paczkę do Katowic (ten niestety nie posiada konta na Wykopie)
Dążę do tego, że cała ta akcja nie udałaby się, gdyby nie Wy – Wykopowicze. Dlatego podziękowania i gratulacje za akcje powinny trafić w Wasze ręce.
Wiele osób pytało mnie dlaczego pojechałem osobiście, skoro paczkę miało przewieźć @JadeZabiore_PL
Trochę od ponad tygodnia uzgadniałem z Piotrem z JadeZabiore szczegóły przewozu paczki i w zasadzie mieliśmy wszystko ustalone. We wtorek odebrałem telefon z informacją, że jeszcze tego samego dnia w okolicach godziny 15:30 – 16:00 będzie u mnie kierowca i zabierze paletę. O godzinie 17, zadzwoniłem do Piotra z prośbą o kontakt z kierowcą, ponieważ ten się nie pojawił. Niestety, do godziny 18 nie udało się nawiązać kontaktu z kierowcą, dlatego też uzgodniłem z Piotrem, że najlepiej będzie jeżeli paczkę jednak zawiozę osobiście, a JadeZabiore zwrócą mi koszty przejazdu w jedną stronę.
Jakkolwiek to zabrzmi; cieszę się z tego, że było mi dane w tym uczestniczyć; poznać osobiście Martę i jej syna.
Gdyby dzisiaj przyszło mi do zorganizowania podobnej akcji znając jej konsekwencje – zrobiłbym to samo. Wierzcie mi, że widok tulącego się Jasia do otrzymanych pluszaków był bezcenny. To jedna z tych chwil, których mam nadzieję nie zapomnieć do końca życia.
Nie byłbym sobą, gdybym nie wspomniał jeszcze o jednej osobie.
Ostatni pluszak, który wręczyłem Jasiowi to był ten ręcznie uszyty przez @Saragaya. Znacie to uczucie, gdy koło Was ktoś kroi cebulę? Wyobraźcie sobie teraz, że tej cebuli było co najmniej kilkaset kilogramów…

Mam jeszcze jedną, tym razem niestety, „złą” wiadomość.
Zdjęć niestety nie ma i nie będzie – przynajmniej robionych przeze mnie. Nie chciałem psuć tej chwili pstrykając zdjęcia. Podejrzewam natomiast, że Marta osobiście wrzuci kilka zdjęć w najbliższy weekend o czym wspominała w dzisiejszym wpisie.
Natomiast pragnę przypomnieć, że wciąż macie możliwość obejrzeć wszystko co zostało już przekazane Marcie i Jasiowi pod tym adresem: http://imgur.com/a/4ayAP Znajdziecie tam również zdjęcie częściowo rozładowanej palety – już w Katowicach.

Podsumowując i parafrazując mój pierwszy wpis pod tagiem #mirkopaczkadlajasia o rozpoczęciu akcji:
Mireczki,
Jako Społeczność Wykopu po raz kolejny pokazaliśmy, że potrafimy wyjść z piwnicy by czynić dobro i pomagać.
Pomagamy znaleźć zaginione samochody, namioty i #rozowepaski śpiące w akademikach. Wspólnymi siłami udało nam się również zebrać środki na nową nogę dla @MiszczJoda, nowego laptopa oraz środki na leczenie córki @robertt1969. Dzisiaj do tej listy dochodzi jeszcze zbiórka dla syna @gnida84, który zawsze będzie naszym przyjacielem – i w ten sposób pokazaliśmy jak ważnym członkiem naszej społeczności był Piotr.
Jestem przekonany, że jak już Jaś podrośnie to będzie wracał do wszystkich listów, które otrzymał od Was i dowie się jak klawym i dobrym człowiekiem był jego ojciec.
Prawdopodobnie, jest to jeden z moich ostatnich wpisów na mirko pod tagiem #mirkopaczkadlajasia, proszę Was, aby go niepotrzebnie nie zaśmiecać – ten tag będzie naszym archiwum akcji, do którego będziemy mogli wracać, gdy ktoś będzie miał wątpliwości z jak wspaniałą Społecznością ma doczynienia.
Dziękuję Wam również za to, że mogłem w tym wszystkim Uczestniczyć, ta akcja i jej finał sprawił, że czuję się choć trochę lepszym człowiekiem.
#mirkopaczkadlajasia #gnidamabialaczke #wykop #pomagamy
b_g - Podsumowanie akcji #mirkopaczkadlajasia
Wykopowicze!
Trzy tygodnie temu rozpo...

źródło: comment_voxnm5qm3hsU1MKzwC4kDFzZAggzj3kD.jpg

Pobierz
  • 31
@b__g: Dla mnie jesteś Kozakiem Logistyki i Organizacji! Kiedy zrobiłeś wczoraj #pokazmorde nie wierzyłem, że tak młody człowiek może być taki ogarnięty. Posypał Ci się transport pewny niby na bank - w mig skołowałeś inny i minimalizując ryzyko jakiś kolejnych niespodzianek SAM osobiście dostarczyłeś temat do Jaśka. No #!$%@?! Pełen szacun i chapeau bas.
Wróżę Ci piękną przyszłość w jakiejś ogarniętej firmie:)
Powodzenia!
Hedhuntery bierzcie tego Mirka - ten chłopak to
@b__g: Gratuluję zrealizowanie fantastycznego planu. Nie jestem tylko pewien, czy podpisywanie nikami podarków to dobry pomysł. Coś jak rozpakowywanie prezentów komunijnych przy gościach...

Niemniej chylę czoła dla każdego, kto dorzucił chociaż małą cegiełkę do tego skarbu.
@qoompel: wszystkie paczki były przepakowane, na trochę ponad 60 paczek może z 5 poszło "as is". Podsumowanie jest zrobione alfabetycznie, a w galerii są faktycznie podpisane - ale to głównie dla Waszego bezpieczeństwa.
@b__g: No i pikny finał akcji :)
Z mojej strony pragnę podziękować wszystkim, którzy się udzielili. Zwłaszcza Tobie @b__g: , że Ci się chciało to wszystko wymyślić, ogarnąć i jeszcze zrobić osobiście tysiąc kilometrów :)
Najważniejsze, że Jasiek miał ubaw i jestem pewien, że ta akcja będzie dla niego istotna i pozytywnie dźwięczała przez całe życie.
Tak samo jak dla nas - całego wypoku ( ͡°( ͡°
@b__g: ciesze sie, ze tak dobrze wyszlo i udalo mi sie wziasc udzial w calej akcji.
jedyne co bylo dla mnie dziwne, to to ze nie udalo sie kogos bardziej na miejscu zorganizowac. ale tymbardziej wielkie brawa dla Ciebie mirku, gdyz pech z transportem musial dac Ci popalic.