Wpis z mikrobloga

Kolejna miroopowiastka o górnikach. Chciałbym od razu zaznaczyć, że nie wszystkie górniki to tępe... mam kilku cumpli którzy są górnikami. Są to młodzi ludzie (25-30 lat) i mają na wiele rzeczy inne spojrzenie niż Janusze Kopalni.Oczywiście widać piętno kopalni nawet na tych młodych ludziach ale nie taki jak u starych. Stary górnik często jest oderwany od rzeczywistości. Tak sobie myślę, że to przez zamkniętą społeczność. Widzicie - na dole górnicy, jak wyjedziesz na górę to idziesz do szynku na piwo - wiadomo z górnikami. Wracasz do bloku - a dookoła górnicy itd itd więc siłą rzeczy nie wiesz co się dzieje z poza górnictwem.

Zresztą, tego najbardziej nie trawię - górnicy mogą gadać o górnictwie całeee spotkanie towarzyskie. Noż nie uwierzycie ile można gadać o dziurze w ziemi. A to ściana nie idzie, a to korytarze pełne wody. A to ciepłota nie weszła bo jednego stopnia zabrakło. A potem rozmowy:

- hehe wiesz macallan, dziś ciepłota hehe - wyszedłem po 6h z czego przerobiłem 2h bo jeszcze na oko coś złapałem. A ty dalej zapierdzielasz przy biurku? Nawet mi Cię nie żal hehe

Ostatnio zachorowałem i musiałem iść po L4 - oczywiście pełno górników (dlaczego jest ich pełno u lekarza? opowiem w innej historii) I tak sobie stoję w tej kolejce i słyszę rozmowę dwóch górników przede mną (górnik 1 i górnik 2). Skąd wiem że to gónicy? Bo wszyscy wyglądają tak samo - brzuszek, duże łapy i WĄS. Taki Januszowy oczywiście.
1- Heniu, ciężko jest że nie wiem. Te prezesy nakradły tyle,że %$W( i ja go @#)$(#%. *&$%( złodzieje za przeproszeniem.
(myślę sobie no tak, kultra musi być)
2- Stasiu ja to rozumie. A pasek dostałeś (wypłata) ?
1- pobory? nawet (&^*^& nie żartuj. Jak ja mam wyżyć za tą kasę?
2- Stasiu nie denerwuj się. I tak mamy dobrze - wyobraź sobie że ostatnio usłyszałem, że są ludzie co 2000 zł do ręki muszą wyżyć. Nie wiem jak oni to robią.
1- No tak Heniu..masz rację..

No i wtedy było z mojej strony takie głośne wewnątrz głowy WTF!? jak to 2000 zł? Już mi się nie chciał im gadać ile zarabiam bo by mi i tak nie uwierzyli.

#gorniki #truestory #slask
  • 5
@macallan:

Cóż, o górnictwie słyszałem nieco będąc na wakacjach za granicą w zeszłym roku. W hotelu było paru polaków, wśród nich jeden młody górnik ( nie pamiętam, powiedzmy 23-27 lat ). Powiedział, że faktycznie niekiedy jest ciężko ( zależy od stanowiska ), że ból pleców itp. ale poza tym to ma 2 samochody, motocykl, zwiedził w luj krajów ( jakieś Włochy, Turcja, Wyspy karaibskie, Egipt, Tunezja i w pytę innych ).