Wpis z mikrobloga

#gangalbanii #muzyka #ankieta

Pytanie mam i proszę o szczerą odpowiedź.
Gang Albanii - gdzie jest ten fenomen, kto tego słucha ?
Oczywiście że to są gusta muzyczne i nie należy się o to spierać, ale na litość Mahometa....

Słucham wielu gatunków muzycznych, od metalu przez reggae po rap czy house. Nawet House ze skrzypcami w tle czy techno mi nie straszne.............ale Gang Albanii ? Starałem się wyjść poza schemat, spojrzeć obiektywnie.....niechaj mnie kule biją jeśli nie próbowałem....

Co się wam ( tym którzy słuchają ) się podoba, co was jara ?
Pobierz Afropolon - #gangalbanii #muzyka #ankieta 

Pytanie mam i proszę o szczerą odpowied...
źródło: comment_YAFELWzh3JyJFSBocbRuaGX4cUHXHzN1.jpg

Co tak przyciąga do muzyki Gangu Albanii ?

  • Muzyka 7.1% (141)
  • Teksty 5.1% (102)
  • Popek 19.3% (385)
  • Styl życia 7.3% (146)
  • Nie słucham / Sprawdzam wyniki 61.2% (1223)

Oddanych głosów: 1997

  • 44
@Afropolon: no nie, bo GA czy tego chcesz czy nie jest częścią tego przekroju. Tak samo o reagge można pisać, ze prosta muzyka cpunow etc. Przyjmujesz za dogmat ze twoje jest lepsze, bez żadnego obiektywnego kryterium.

@jokefake: skucham wiec jakie to istotne różnice masz pomiędzy housem a GA ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Cervantes006: oj nie trafiłeś akurat, bo sporym fanem el-muzyki jestem. Natomiast nie widze
@Red_Devil: Ankieta daje ciekawe rezultaty. Próbka statystyczna jest słaba ( 8 odpowiedzi ) ale zawsze to jakaś informacja. Bardziej od muzyki słuchaczy kręci sam popek ( osoba lidera ) i styl życia propagowany przez nich/niego....

Generalnie odbieram to jako potwierdzenie że słuchacze to młodzi ludzie z wiadrem trocin zamiast głowy i/lub patusy z Sosnowca.
@M4ks:
Starałem się podejść obiektywnie, tak jak do każdego nowego gatunku czy albumu.
Odbieram muzykę na wielu płaszczyznach. Sama muzyka jest najistotniejsza, ale ważne są także dla mnie teksty czyli przesłanie i jego forma, oraz generalny przekaz... optymistyczny, czy hedonistyczny i tak dalej.
Nie trzeba cytować tekstów GA żeby określić ich przekaz. Styl życia jest godny pożałowania, skaryfikacja, hedonistyczne podejście do życia, przesadzanie z narkotykami....propagacja złych nawyków ............

Właśnie zdałem sobie
Generalnie odbieram to jako potwierdzenie że słuchacze to młodzi ludzie z wiadrem trocin zamiast głowy i/lub patusy z Sosnowca.


@Afropolon: ja mam 31 lat i lubie gang więc nie jestem młody ani nie mam wiadra trocin. Jak byłem młodszy to traktowałem muzykę jak jakąś świętość i jak coś nie było mega ambitne i poważne to uznawałem to za gówno. Ale wyrosłem z tego. Gang Albanii to durne wygłupy, które mi się
@Zbychu_Wodecki: Racja.
Przyznaje że nie powinienem się tak szybko wypowiadać o słuchaczach .
Czy mógłbyś mi jako słuchacz dorosły wyjaśnić co najbardziej ci się podoba w GA ? naprawdę mnie to interesuje. jesto to w jakiś sposób fenomen.
@jokefake: to po co sie odzywasz?

@Afropolon: tyle ze to samo można powiedzieć o wielu gatunkach muzyki. Chociażby reggae - wybacz, ale średnio widze przekaz większości tych piosenek, muzycznie dupy nie urywa, a stylizowanie sie na rastamana i mamroczenie o paleniu trawy tez cieżko nazwać dorosłym.

O stylu życia panów z rolling stones cieżko tez pisać pozytywnie.. I tak dalej.
@Afropolon: nawet gorzej, bo pseudofilozoficzne bzdury (paint it black) ;) a czy muzycznie sie genialni? Tez śmiem wątpić, daleko im do złożoności np muzyki klasycznej. Ale chyba łapiesz juz do czego zmierzam...
A co powiesz o The Beatles? Technicznie przeciętność aż miło, merytorycznie tez niebardzo jest czego szukać (love love me do, you know I love you...)

Moim zdaniem sukces GA to właśnie niesilenie sie na pseudofilozofie czy wyrafinowanie muzyczne które