Wpis z mikrobloga

@lpknnp: Ja planuje się przejechać. Na maratonach różne rzeczy się widzi, nawet rowery miejskie wiec nic nie masz do stracenia ;)
A wcześniej warto zrobić sobie odcinek w lasku wolskim i ocenić jak się to widzi bo reszta trasy jest spoko.
@lpknnp: Bardziej ze względu na zjazdy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
przy mini jedyne trudności to lasek wolski, przy medio jeszcze są chyba 2-3 górki na pętli.

Jeśli będzie dobra pogoda to z podjazdami i stanem ścieżek nie będzie problemu, przy zjazdach jedynie uważać jeśli naprawdę masz cienkie opony. Zawsze też można sprowadzić rower ale po co ;)
@lpknnp: jeśli opony mają jakiś bieżnik lekki i nie są super cienkie to spokojnie dasz rade,. jechał chyba 3 lata temu, ale trasa jest na 100% ta sama co zawsze, ogólnie to szutry, drogi między polami i asfalt,
@bartekfama: A jaki jest przekrój startujących? Bo jak oglądam zdjęcia z takiej np. Skandii to widzę samych wymiataczy w pełnych strojach i na rowerach za parę tysięcy. Jest sens się pchać tam na starym góralu w zwykłym dresie? ;)
(sam dystans nie robi na mnie wrażenia).
@bartekfama: Bardziej mi chodzi o to, czy to imprezy dla zawodowców i pół-zawodowców, czy zwykli rowerzyści "z ulicy" też biorą udział?
Co do pasowania to raczej na pewno polubię, bo mam za sobą parę startów w zawodach biegowych i same dobre wspomnienia z nimi związane.
@lpknnp: Ja bym pewnie szedł na średnią, bo krótka jest za krótka. Długą bym też dał radę przejechać, ale raczej w zbyt wolnym tempie, jak na zawody ;)
@hard1: a jakie tempo myslisz na średniej? Bo ja dopiero zaczynam przygodę z rowerem w sumie a te 60pare bym zrobil tylko gdzieś średnia 20km/h pewnie czyli wooooolno
@lpknnp: Mój "problem" to nawet nie kondycja, ale sprzęt. Mam stary, ciężki rower - stalowa rama, koła 2,5", bagażnik, błotniki. Waży to pewnie z 18 kg, jak nie lepiej. Ale parę setek już na tym zrobiłem i pewnie zrobię jeszcze wiele kolejnych. Krótsze wypady (tak do 80 km) robię w tempie około 19-21 km/h, dłuższe 15-17 km/h, ale w to wchodzą przerwy na jedzenie, zdjęcia, itp. Na zawodach bym pewnie pojechał
@lpknnp: Startuje w krakowskich maratonach od 2010 roku, skandii chyba żadnej nie opuscilem. Trasa prawie zawsze jest ta sama, ewentualnie drobne modyfikacje w lasku wolskim na początku i na samym końcu. W tamtym roku w lasku trasę puścili troche trudniejszymi ścieżkami niz zwykle, ale i tak nie jest to nic wymagającego, jakby się postarać to i na szosie sie objedzie ;) nie ma sie co zastanawiać, zapisuj sie i startuj :)