Wpis z mikrobloga

@katom: Cześć. Czy potrafisz jakoś objaśnić? Mój problem polega na tym, że czuję się tak, jakbym nie odbierał rzeczywistości, jakbym cały czas był w półśnie - ale przed snem... wszystko jest jakby za mgłą.

1) W rodzinie, w życiu prywatnym wszystko w porządku - szczęśliwa rodzina, świetne relacje ze wszystkimi. , pieniędzy nie brakuje, plany na przyszłość. Super życie ogólnie.
2) W pracy - dobrze wykonuję swoje obowiązki w pracy (transport, spedycja, serwis, reklamacje). Wszystko działa, bez stresu, mam satysfakcję.

Ale od lal czuję się, jakbym poruszał się we śnie. Wszystko przeżywam, ale niektóre rzeczy z opóźnieniem. Wiele czytam i myślę, i na prawdę rozumiem, ale chyba nie umiem "na żywo" przeżywać rzeczywistości. Bardzo mnie to boli i tęsknię za dawnymi czasami, kiedy na prawdę żyłem.

Proszę powiedz mi szczerze, czy masz jakąś wiedzę, która może mi pomóc?
  • 4
Postaram się pomóc i udzielić Ci tyle informacji ile jestem w stanie. Muszę jednak poznać więcej szczegółów. Opisz jak najlepiej ten stan, towarzyszące mu myśli, emocje. Jak to się przekłada na twoje życie? Czy ma jakąś fluktuację (zwiększa się i zmniejsza - towarzyszy jakimś konkretnym sezonom roku czy sytuacją)? Czy inni zauważają ten stan? Na czym polega to opóźnienie w przeżywaniu (właśnie czego? bo piszesz wszystkiego). Kiedy zacząłeś odczuwać że nie przeżywasz
Swoją drogą - Czy nie pisałeś do mnie jakiś czas temu wiadomości prywatnej opisując inny problem? Dlaczego nie zadajesz swojego pytania w prywatnej wiadomości (właśnie zobaczyłem że zadałeś je publicznie)?
@katom:

1) Oglądałem film pod tytułem "NUMB" z Metthew Perry'm. Główny bohater cierpiał na depersonalizację i derealizację. To co przeżywam mógłbym porównać do derealizacji - jeżeli jako laik mogę sobie pozwolić na to, by posłużyć się odniesieniem do fabularnego filmu.
Główny bohater zachorował po tym, jak zrobił sobie ostry melanż z marihuaną - upalił się do nieprzytomności. Widzę tutaj zbieżność, bo jako nastolatek (w późnym wieku nastoletnim) miałem epizod z marihuaną