Wpis z mikrobloga

Strasznie zawsze mnie boli kiedy ludzie hejtuja rap bo to rap, bo sie nasluchali patoli jak jakies tam gownorpk czy inne peje. Przedstawie wam teraz projekty i wykonawców, ktorzy wg mnie sa zajebiscie i mocno ciagna wszystko do góry. Kolejnosc przypadkowa.
1. O ile wg mnie Sobota to bardzo sredni raper, tak projekt X Przykazan rozwala na lopatki koncepcja i wykonaniem. Matheo poplynął konkretnie, chociaż żal, że nie grał sam partii organowych.
LINK

2. Jimek x Miuosh x NOSPR
Koncert, rap z orkiestra symfoniczna za plecami. Chcialbym to uslyszec na zywo kiedys.
LINK

3. VNM - KLAUD N9JN
Za caloksztalt, utrzymanie plyty w ambientowym klimacie jednoczesnie dbajac by bity mialy jebniecie na koncertach. Polecam w glowie wylaczyc partie perkusyjne, odbior plyty zmienia sie diametralnie. A na Izolacji lezka mi sie zakrecila.
LINK

4. Łona
ĄĘ czy To nic nie znaczy, albo Biznesmen (ktory po latach otworzyl mi oczy na bezsens w jakim zyjemy) i nascie innych kawałków, które przeszly do historii rapu. Nie wszystkie mi jego eksperymenty mi pasuja, a jego lewoskret polityczny niekoniecznie pomaga mi go lubic, ale doceniam skila.
LINK

5. White House - Poeci
Rapowe aranzacje poezji blizej badz dalej znanej. Teledysk do Mochnackiego bardzo mi robi, muzycznie ciekawe, aczkolwiek raperzy nie wszyscy sobie poradzili z tymi tekstami.
LINK

6. Kasta x Matheo
Projekt, ktory zakladal zsamplowanie polskich kawalkow i ciezki wokal Kasty - przez bol dupy i prawo plyta sie nei ukazala, zachowaly sie tylko utwory z koncertow live. Moglabyc mega plyta, która wynioslaby Kaste znow na pierwsze miejsca licznikow yt.
LINK

To Tyle co mi przychodzi do glowy, a teraz kilka randomowych kawalkow, ktore uwazam za mocne.
Pawbeats ft. VNM, Masia - Monotonia
Sobota - Ty już nie jesteś sam
Pezet - Jak być szczęśliwym
Ten Typ Mes - My
i jeszcze wklejac by mozna. Gdzie Sokół? Ostr?
#muzyka #oswiadczenie #nocnazmiana #niepopularnaopinia
  • 24
@ofczy: Ja zasadniczo nie lubię rapu, ale jeden zespół mnie urzekł bardzo - Flobots. Zwłaszcza płyta Onomatopoeia. Późniejsze płyty też są niezłe, choć w zupełnie innym stylu: rap ze skrzypcami i wiolonczelą, bardzo umiejętnie to połączyli. Tematyka może się niektórym nie podobać, bo śpiewają o sprawiedliwości społecznej i innych "lewackich" ideach. Ale polecam gorąco, bo to nie są w żadnej bierze "joł rapsy", tylko inteligentna, dobrej jakości muzyka.
Zanim ich poznałam
@ofczy: Taka też charakterystyka gatunku, bo np. z mojego doświadczenia w metalu taką patolę po prostu wyśmieją, a w rapie rpki zdobywają popularność (lokalnie) i sprzedają miliardy bluz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ja ogólnie nie przepadam za polskim rapem (jak byłem mały to lubiłem pfk), ale lubię posłuchać starych albumów czarnuchów jak N.W.A.. Albo ogólnie anglojęzycznego rapu, lepiej mi podchodzi, zwłaszcza kiedy zbliża się do mojego standardowego
j.....k - @ofczy: Taka też charakterystyka gatunku, bo np. z mojego doświadczenia w m...