Wpis z mikrobloga

#!$%@?ąc od jego poglądów i programu, bardzo podoba mi się ogół kampanii Sandera. Widać że prowadzą ją w miarę kumaci ludzie, którzy wykorzystują pełen potencjał mediów XXI wieku, a co więcej potrafią dobrze współpracować z celebrytami i osobistościami okazującymi poparcie (dyskretne spojrzenie w stronę niesławnego Karolaka i #bronekmusisz). To przykre że skupianie się na merytorycznych argumentach, a odejście od wrzasków i obelg jest czymś nietypowym w dzisiejszych czasach.

Nawet jeżeli Bernie nie wygra prawyborów, to wydaje mi się że coś ruszył i znacząco zmienił obraz amerykańskiej sceny politycznej, sposobu prowadzenia debaty i delikatnie ruszył beton strony demokratycznej. Nie jest wydmuszką, efektem prac setek ludzi od PR i przygotowania medialnego, nie jest obrazem ucieleśnienia amerykańskiego snu na jaki Amerykanie chcieli głosować od czasów Kennedy'ego. Jest starym białasem który od 50 lat siedzi w polityce, a mimo wszystko ludzie mogą się z nim utożsamiać i widzą go jako prawdziwego człowieka z krwi i kości. Jakie będą tego konsekwencje, zobaczymy wkrótce.

#amerykawybiera2016
Joz - #!$%@?ąc od jego poglądów i programu, bardzo podoba mi się ogół kampanii Sander...
  • 2