Wpis z mikrobloga

Mireczki mam kilka pytanek, bo piszę apkę działającą w tle, która po wciśnięciu danej kombinacji klawiszy wklei tekst ze schowka. Funkcję przenoszącą stringa do schowka mam.
1. Czy da się napisać funkcję która wklei mi zawartość tego schowka gdziekolwiek? To znaczy np klikam w wordzie pole tekstowe albo okienku komunikatora jakiegoś i po wykonaniu kombinacji się wkleja dany tekst
2. Jak napisać tą apkę by działała w tle, znaczy jej okienko się nie pojawiało.
3. Pomysły na to by zrobić by reagowało na tą kombinację klawiszy? Wpadł mi pomysł nieskończona pętla z ifem ale to trochę #!$%@? wyjście xD
#programowanie #cpp
  • 13
@Blitzkrung: Nope piszę program który po kombinacji klawiszy będzie z automatu wysyłał wiadomosć " Nie wiem nie znam się zarobiony jestem przyjdź pan jutro" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@brainac: Wiem, że są takie programy ale uczę się aktualnie programowania i stwierdziłem, kurczę fajnie by było spróbować coś takiego zrobić, jak nie pyknie no to wezmę gotowca :P
@Keygan:
1. Jak wywołasz kombinację hotkeya, to używasz SendInput z kombinacją klawiszy ctr+v co spowoduje wirtualne wklejenie zawartości schowka do miejsca w którym był focus kursora
2. jest wieele opcji, najprościej tworzysz okno, ale go nie pokazujesz. Pętla obsługi komunikatów standardowa. Inne opcje-sama pętla obsługi komunikatów lub usługa systemowa.
3. czytaj dokumentację funkcji RegisterHotKey, UnregisterHotKey na MSDN

bo aplikacja ci nie złapie klawiszy jak będziesz miałaktywne inne okno, trzeba jakieś hooki
@Keygan: poczytaj o hookach na klawiaturę. W C albo C++ można dosyć szybko takie coś napisać. W necie są gotowce. Albo o keyloggerach, tam sytuacja odwrotna, przechwytujesz z aktywnego okna, tutaj wstawiasz.